Aby miłość mogła zaistnieć, umysł musi ucichnąć

Wejdz. Proszę…

Kochać to przeżywać wszystko; ale przeżywać bez miłości to żyć daremnie. Miłość jest bezbronna, ale przeżywanie bez tej bezbronności tylko zasila pożądanie. A pożądanie nie jest miłością i nigdy nie może jej utrzymać. Pożądanie wypala się rychło; a w jego zaniku tkwi smutek. Pożądania nie można zagasić, powstrzymywanie go wolą, lub innym wymyślonym przez intelekt środkiem, wiedzie do zastoju i cierpienia. Tylko miłość może ujarzmić żądzę, a miłość nie należy do umysłu. Aby miłość mogła zaistnieć, umysł musi ucichnąć.

Miłości nie można kultywować, ani się jej spodziewać; nie można jej kupić za cenę poświęceń i nabożności. Nie istnieją żadne do miłości drogi, ani sposoby jej przywołania. Szukanie sposobów i dróg musi ustać, aby mogła ona zaistnieć. Ludzie bezpośredni poznają piękno miłości, ale gonić za nią to niweczyć wolność.

A tylko ludzie wolni mogą poznać miłość…

Szum lasu , rzeczki szemranie,  brzęczenie pszczół dwóch uli, spiew ptaków… i podszept niewidzialnych Istot...

Prawdziwa medytacja ma dużą wagę, bo oczyszcza umysł. Jeśli nie umie umysł odsuwać myśli i pozostawać pusty, nie może się nigdy odnowić.

To, co nieprzerwanie trwa – więdnie i martwieje. Umysł po prostu wiotczeje i zużywa się przez nieustanne powtarzanie tych samych myśli, przez tarcia przy niewłaściwym jego używaniu, przez pobudliwość wrażeniowo-nerwową, która go stępia i nuży.

Myśl nie jest nigdy drogą do miłości;

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 27 grudnia 2011, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: