O czym myśli leśniczy

O czym myśli leśniczy łowiąc ryby i patrząc w Niebo

Film THE INTRNACIONAL pokazuje do czego są zdolne banki. Naiwnością jest sądzić w dzisiejszych czasach, że banki  nastawione są jedynie na zarabianie pieniędzy. Banki stały się potężnym narzędziem polityki – globalnej. Bankom nie chodzi już wyłącznie o zysk – ważniejszym od zysku jest DŁUG. 
Dług uzależnia  obywateli,  pracodawców i rządy krajów od bankowców i polityków. 
Paradoks polega na tym, że pieniądze można drukować (np. prywatny bank w USA pożycza pieniądze rządowi USA i innym, i ma prawo dolary drukować – nie do wiary!!)
Jak ujarzmić i uzależnić kraj? – To oczywiste: namówić na kredyty, najlepiej na konsumpcyjne. Jak za czasów Gierka: ludziska się cieszą bo łatwo pieniądze przyszły. A kto je oddaje? Banki zabierają Własność – mieszkania, fabryki, ziemię – obywatele są w kłopocie – na łasce… i w uzależnieniu. Tak wymyślona w Chicago wiele lat temu POZBAWIĆ WŁASNOŚCI – ludzi, rodziny, kraje..
Pochylmy się nad Grecją. Otóż, banki niemieckie i francuskie bez ograniczeń i bez umiaru pożyczały Grecji  – pozornie bez kontroli. Łatwo jest pożyczać papier albo kolumny cyfr. Grecja, a raczej nią rządzacy i bankowcy, zapewne zadbali o siebie i swoich znajomków i o rodziny Teraz są uzależnieni – zrobią co im się zaleci.  A zalecają im Politycy Unii w uzgodnieniu z bankami. Witaj niewolo! Niewolo, która spędzi sen z oczu milionom ludzi. Subtelna forma rzymskiego „dziel i rządz”? 
Dziecku daje się cukierek i prosi o posłuszeństwo lub je wymusza. Rządy (raczej skorumpowane) poskromią „militarnie” oburzony naród… któremu nagle odbiera się cukierki i spróbują zapędzić poddanych  do pracy… bo znaleźli się na smyczy WŁADCÓW. Utrata wolności, suwerenności? 
Skorumpowani rządzący zostają na łasce Banku. Ale ryzykowna to gra. Banki mają już na oku innych do rządzenia. Mniej bogatych ale zdeterminowanych by osiągnąć i władze i bogactwo. I tak to sie toczy ta gra.  Czy taki scenariusz czeka inne kraje? Polskę?  Oczywiste, że – tak. Czy to źle czy dobrze? Kto to wie? 
A co się dzieje z rządzącymi odpornymi na korupcje? Niezłe i ryzykowne pytanie…
http://www.parkiet.com/artykul/916512_Niepokorny_prezes__solidna_Polska.html
http://forsal.pl/artykuly/410005,(…)_funduszu_walutowego.html
W kryzysie można „utopić” wszystko to co obiecało się pochopnie. Żeby posiąść i utrzymać władze trzeba skutecznie i „wiarygodnie” kłamać. Jak  na zamówienie wywołać kryzys w odpowiednim czasie? Otóż to zadanie daje się bankowcom. Szkoda, że nie jest tak, że mądrzy i uczciwi ludzie rozwijają ten świat bo  fatalnie robią to urzędnicy nastawieni na własny zysk.

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 2 stycznia 2012, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: