Mędrzec Lao Tzu

Mędrzec Lao Tzu

„…W kosmosie istnieje pewna liczba szczególnych gwiazd, zwanych białymi karłami. Są one zazwyczaj bardzo małe, a jednak atomy w ich wnętrzu leżą obok siebie tak ciasno, że masa gwiazdy staje się nieproporcjonalnie duża w stosunku do jej objętości, a to z kolei przyczynia się do tak intensywnego promieniowania, że powierzchnia takiego ciała niebieskiego jest wielokrotnie wyższa od temperatury Słońca. Księga tao i te może być uważana za białego karła literatury filozoficznej, bowiem ze względu na ogromny ciężar gatunkowy i niezwykłą zwięzłość przypomina rozpalony do białości umysł, promieniujący olśniewającą myślą…”

„Światli ludzie dbają o jedność
I postrzegają świat jako wzorzec postępowania.
Nie robią nic na pokaz,
Dlatego błyszczą wśród innych;
Nie usprawiedliwiają się,
Dlatego stają się znani;
Nie chełpią się swoimi zdolnościami,
Dlatego zyskują uznanie;
Nie pysznią się swoimi sukcesami,
Dlatego mogą wiele znieść;
Nie rywalizują z nikim,
Dlatego nikt nie może z nimi rywalizować.”

Fragmenty z internetu.

TAO MOCY. KSIĘGA NIEPRZEMIJAJĄCEJ MĄDROŚCI
Autor: R.L. Wing
Tłumaczenie: Michał Lipa

Mędrcy podpowiadają: masz problem postaw na własny rozwój świadomości. Zmień uczucia i myśli i problem zaniknie. Kto odpowie co ile lat wymieniają się wszystkie nasze uczucia i myśli? I kto odpowie kto tymi procesami kieruje? Przypadek? My sami? Ewolucja? Prawa Stwórcy? Jesteśmy, w końcu, kowalami swego życia czy biernymi jego świadkami? Kto to wie?

Ciała fizyczne stały się znakomicie przystosowane do życia na planecie Ziemia. A ciała uczuciowe? Myślowe (mentalne) ? Jak twierdzą mędrcy te ciała są w początkowym rozwoju. Dowód? Jaka mądra i kochająca istota wybiera świadomie alkohol, narkotyki, obżarstwo, żądze seksu, władzy jednocześnie zdając sobie sprawę z fatalnych skutków takich wyborów? Niszcząc własne ciało udowadniamy jak kiepsko jest z naszym myśleniem i uczuciami – z uczuciami i myślami do nas samych i do innych. W konsekwencji my cierpimy i cierpią nasi najbliżsi. Obecnie wszyscy uczymy się miłości, i przebaczania – najlepszej drogi do miłości. Obserwujecie Państwo ten proces?

Kiepsko nam ta nauka idzie. Chociaż? Krok po kroku.

 

 

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 12 września 2012, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: