Ku przestrodze ludziom władzy, sławy, bogactwa.

Ku przestrodze ludziom władzy, sławy, bogactwa

Może nieświadomi tego są Post – Atlantydzką konserwą?

„- Ludzie są tak zagubieni, że nie są w stanie zrozumieć, że można żyć i pracować wspólnie, nie mając nad sobą przywódcy. Ale wszystkie ludzkie instytucje, które przychodzą do głowy, od polityki po biznes, nie wspominając o małżeństwie, opierają się na tej zasadzie –  tak funkcjonuje społeczeństwo.

Jaka szkoda! To jeden z powodów, dla których prawdziwe relacje są  takie trudne. Gdy istnieje hierachia, potrzebne są zasady dotyczące jej działania, potem szczegółowe prawa i instytucje, które pilnują wprowadzenia ich w życie, aż kończy się na łańcuchu dowodzenia, który niszczy więzi między ludźmi, zamiast je wzmacniać. Nie znamy ani nie doświadczamy cudu związków niezależnych od władzy.

Uwiodła nas władza? W pewnym sensie tak. Władza  to jedynie pretekst, żeby skłonić innych do robienia tego, co wygodne. Czy władza nie powstrzymuje ludzi przed walkami bez końca albo krzywdzeniem siebie nawzajem? Czasami. Ale w samolubnym świecie jest również wykorzystywana w taki sposób, że powoduje wielkie krzywdy.

 Wartość jednostki jest mniej istotna od trwałości całego organizmu :politycznego, ekonomicznego, społecznego albo religijnego. Najpierw jedną osobę, potem kilka, aż w końcu tysiące i miliony poświęca się łatwo dla dobra i dalszego istnienia tego systemu. W takiej formie czy innej jest to główna przyczyna każdej walki o przywództwo, każdego uprzedzenia, każdej wojny i każdego nadużycia. Dążenie do władzy stało się tak wszechobecne, że uważa się je za normalne.  To ludzki paradygmat, tak rozpowszechniony, ze staje się niewidoczny i niekwestionowany. Jest tym czym woda dla ryby. Matrycą, diabolicznym schematem, w którym jesteśmy beznadziejnie uwięzieni, choć jednocześnie nieświadomi jego istnienia.

Zatoczyliśmy pełny krąg i wrócilismy do stwierdzenia:  jesteśmy kompletnie zagubieni i dlatego nie potrafimy zrozumieć, że więzi między nami mogą istnieć bez hierarchii. Ale jak moglibyśmy to zmienić? „

 Myśli zaczerpnięte z książki „Chata” Paula Jounga

—————-

Obserwuję latami używanie w mediach, przez elity, przemyślnych sposobów pozwalających na bezkarne utrzymanie władzy mimo kryzysów spowodowanych przez tę władzę:   jej nieudolność , zachłanność i głupotę. Powszechna jest wiedza, że : władza karmi nas   „obiecankami-cacankam” a wielu z nas  na to się zgadza.   Kłamstwa w mediach wielokrotnie powtarzane – pranie mózgów – to juz codzienność, którą wielu akceptuje na równi z reklamą produktów.  Propaguje się dwa „wirusy  prowadzące do nieszczęść” – władza jest potrzebna i ten kto zwyciężą – bierze wszystko. Więc warto walczyć o wszystko?

Przypomniałem sobie odkrycia, które dokonali ludzie o zdolnościach jasnowidzenia badając Kronikę Akashy (zapis historii ludzkości w sferze mentalnej).

Otóż, Cywilizację Atlantydów, bezpośrednio poprzedzającą naszą, doprowadziła do zagłady ludzka ograniczona świadomość  –  „pamiętliwość” pozbawiona przewidywania skutków działań  żądz takich jak:  władza, sława, bogactwo. Czy te same żądze muszą być  „zmorami” ludzi myślących?

——————-

„…CYWILIZACJA Atlantydów – „mędrców i jasnowidzów” – upadla, bo ich wielka władza i wiedza zignorowała odpowiedzialność. Atlantydzi nie myśleli, posługiwali się za to znakomitą pamięcią (taki był wtedy pozim rozwoju świadomości większości ludzi). Ten był mędrcem, który długo żył, dużo doświadczał więc wiele sytuacji zapamiętał i wiedział jak w konkretnej sytuacji działać skutecznie. Atlantydzi nie przewidywali co może się zdarzyć, tak jak my teraz. Podejmowali tylko sprawdzone rozwiązania. I to ich zgubiło. Człowiek nie myślący, o ograniczonej tylko do pamięci świadomości, wybiera jedynie rozwiązania dające PRZYJEMNOŚĆ i ZYSK OSOBISTY. Do zguby doprowadziły Atlantydów żądze władzy, sławy, bogactwa, obżarstwa, seksu, używek.

My już wiemy, że: nie przewidując niebezpieczeństw przy preferowaniu w życiu tych żądz człowiek marnieje. Czy ta wiedza dotyczy nas wszystkich?

ATLANTYDA upadła ale u niektórych Atlantydów (Steiner twierdzi, że głównie u kobiet) pojawiły się zalążki myślenia, przewidywania.

Dawno temu pogardzono boską mądrością o dyscyplinie, pokorze, umiarze. Boskie Prawo przyczyn i skutków dopełniło zagłady. Zatrzęsła się ziemia. Kontynent zapadł się w otchłani oceanu i w żarze lawy wybuchających wulkanów…”

 Myśli zaczerpnięte od Rudolfa Steinera „Kronika Akashy”

———————

Bogactwo, sława, władza za wszelką cenę? Ktokolwiek o zdrowych zmysłach i w cokolwiek by nie wierzył: w Boga, Absolut, Ewolucje, Nieodgadnione musi dojść w końcu do wniosku (przegladając historie zycia ludzi sławy, władzy,bogactwa) , że wszystkie materialne rzeczy, krzywdzące innych i siebie uczucia, chaotyczne i kiepskie myśli, złe przeczucia nie mają żadnego sensu w świecie do którego każdy chciałby trafić.

Wybaczyć ludziom władzy, sławy, bogactwa oszukańczo – błazeńskie wypowiedzi? Działają oni pełną parą w materialnym świecie bez duchowego przygotowania. Piękne duchowe wibracje każdego człowieka zanikają w nich , dając miejsce wibracjom niskim – krytycznym, obwiniającym, osądzającym, krzywdzącym i niekiedy okrutnym.

Ci ludzie opowiadają, że zmieniają  Świat na lepszy?  To nieskuteczny sposób. Zmiany muszą zaczynać się od wewnątrz, od nich samych, od nas samych.

Wygląda na to, że obecnie żyjacy ludzie złej sławy, władzy i bogactwa są Post –  Atlantydzką KONSERWĄ. Moze  w tym „zamknięciu” pocierpią i dołączą do ludzi o bardziej rozwiniętej swiadomości DOBRA POWSZECHNEGO?

http://www.youtube.com/watch?v=o_zA3oou8mg&feature=related

 

 

 

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 6 października 2012, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: