Pozytywne myśli

Pozytywne myśli – to zdrowie

Może lepiej by było więcej kwiatów, dobroci, pozytywnych słów ofiarować blizniemu za jego zycia – nie po śmierci.

 

 

Czy pragniesz posiąść świat i ulepszyć go?

Nie sądzę byś zdołał

Zrozum, świat jest święty,

Nie może być ulepszony.

Jeśli spróbujesz, zniszczysz go.

Jesli spróbujesz go posiąść,

Stracisz go.

Tao

——————-

Więc co możemy sami z sobą zrobic na tym świecie? Odpowiedz wydaje się prosta – zmienić siebie.

Umysł jest naturalnym protektorem ciała. Każda myśl dąży do objawienia się na zewnątrz, a ponure widziadła choroby, zmysłowości, występku, wytwarzają „trąd duszy”. Gniew zamienia chemiczne składniki śliny w jad trucizny. Gwałtowne wstrząsy wywołują nagłe osłabienie serca, a nawet natychmiastową śmierć lub obłęd umysłowy.  Pot zbrodniarza posiada zupełnie odmienne składniki od potu przeciętnego człowieka. Strach zabił już wielu ludzi. Odwaga stanowi krzepiący bodziec dla ciała.

Szorstkie odezwanie się do zwierzęcia domowego przyspiesza jego puls. Gwałtowne uniesienie bywa często przyczyną omdlenia lub śmierci. Smutek, zazdrość i trawiący niepokój przyprawia nieraz o pomieszanie zmysłów. Ponure i zgryźliwe usposobienie wytwarza choroby, a myśl zbrodni powstaje i rozwija się w rozstrojonym umyśle.

Wszelkie wstrząsy i namiętności wywierają zawsze odnośne następstwa na ciele i wywołują w nim rozstrój który z czasem staje się chroniczny. Człowiek w chwili gwałtownego uniesienia wywołuje w swoim organizmie fizycznym burzę, której następstwem jest zatrucie normalnych, zdrowych wydzielin ciała: te gromadząc się wewnątrz, powodują jego chorobę.

Przeciwnie, wzruszenia dobroci, życzliwości, miłosierdzia i dobrej woli, oczyszczają żywotne kanały, otwierając je napływowi zdwojonej energii i siły.

Gdy lekarz odwiedza pacjenta, i nie przepisze mu żadnego lekarstwa to  najczęściej po jego wizycie pacjent czuje się on lepiej, dlatego, że lekarz przyniósł ze sobą ducha zdrowia, uspokojenia i nadziei, i zostawił go przy łożu chorego, którego umysł przyswoił go sobie i udzielił ciału. Nieraz też zdarza się słyszeć chorą osobę, mówiąca: „Zawsze czuję się zdrowszy, kiedy ciebie widzę”. Potęga sugestii jest większości z nas – znana.

Potęgą myśli pozytywnych uruchamia ogromne zasoby sił uzdrawiajacych ciało . Budowa ludzkiego organizmu. za pomocą ciągłego oddziaływania wewnętrznych sil i pobudzeń, może być zmieniona w przeciągu niespełna roku, a niektóre jej części nawet w ciągu kilku tygodni. Jest to naturalna metoda samoleczenia.

Sposób leczenia za pomocą lekarstw stanowi metodę sztuczną. Jedynym właściwym działaniem lekarstw jest usuwanie przeszkód, tamujących napływ sił żywotnych do organizmu. Rzeczywista i jedyna terapia polega na działaniu sił wewnętrznych.

„Najważniejszy czynnik, współdziałający przy odżywianiu ludzkiego organizmu, czyli pierwiastek życia, pozostawał długo zupełnie zaniedbywany, a jedynym przedmiotem nauki medycznej było oddziaływanie materii …”.

Popełniono wiele błędów w leczeniu, co miało również miejsce z każdym nowym systemie etycznym, filozoficznym i religijnym. Z czasem jednak zabobony i ciemnota ustąpiły miejsca zdrowym i jasnym pojęciom, które uwydatniły wielkie i odwieczne zasady życia.

Każdy widział wiele przykładów całkowitego wyzdrowienia chorych, opuszczonych przez lekarzy, jako nieuleczalnie chorych, za pomocą działania wrodzonych sil natury. Siły te bowiem niezaprzeczalnie istnieją i działają, w miarę, jak je przywołujemy sobie na pomoc.

 Chrystus, lecząc nędzarzy, dotkniętych różnymi dolegliwościami, zwykł ich pytać: „Czy wierzysz?” Tym sposobem bowiem uaktywniał w nich samych działanie życiodajnych mocy. Jeżeli więc ktoś jest osłabiony i wyczerpany na ciele i duchu, dobrze jest, jeżeli na razie szuka pomocy kogoś drugiego.

Jednak dużo korzystniej jest, jeżeli samemu dochodzi się do poznania potęgi swoich własnych sił wewnętrznych.

Prawość w sercu, harmonia w rodzinie – to poważne sygnały, że  nasza świadomość uzyskała bezpośredni kontakt ze Stwórcą i jego niematerialnymi Pomocnikami.

W prawdę należy wniknąć –  Jedyna Siła tworzy wszystko . Jedyna Siła staje się nami nie przestając być Sobą Samą (przejawia się w nas) . Jesteśmy ze Stwórcą połączeni tak (na podobieństwo) jak promień ze Słoncem.

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 6 października 2012, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Tak, tak Marcinie! Wszystko czym powinniśmy się zająć w swoim ziemskim życiu – to poznanie samego siebie oraz swoich nieograniczonych możliwości, by potem rozsądnie z nich korzystać ku swojej radości i pożytkowi swojego otoczenia. Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: