Poniżej Aniołów

Poniżej Aniołów

 

 

Brytyjski sposób na uzyskanie doskonałego trawnika: Przygotować teren. Usunąć wszelkie chwasty. Wysiać trawę. Rozsypać nawóz. Potem podlewać wodą regularnie przez sześćset lat.

Po wielu latach posłusznego ćwiczenia w dyscyplinie i służbie gorliwy, lecz zniechęcony uczeń pyta swego mistrza: „Przez tyle lat, że aż nie potrafię ich zliczyć, służyłem tobie z bezgraniczną wiernością, robiłem wszystko, co mi kazałeś, i nauczyłem się wszystkiego, co mi wpajałeś. Jednakże nic się jeszcze ze mną nie wydarzyło, a ty nie odkryłeś przede mną tajemnicy oświecenia. Na co czekasz?” Mistrz odpowiedział: „Czekałem, aż zadasz to pytanie”. I kontynuował dokładnie to, co przedtem.

Niecierpliwy poszukiwacz, nie mogąc się już dłużej powstrzymać, zdobywszy adres znanego nauczyciela, wdarł się do jego domu i zapytał stanowczym tonem o drogę do osiągnięcia szczytu swych możliwości. Otrzymał taką od-powiedź: „Mam tobie do zakomunikowania trzy rzeczy. Po pierwsze, w tej chwili jesteś tak podniecony, że nie będziesz w stanie zrozumieć żadnej doktryny, którą miałbym tobie tłumaczyć. Po drugie, depczesz mi po palcach. Po trzecie, przyszedłeś nie do tej osoby. Nauczyciel, którego szukasz, mieszka w sąsiednim domu”.

 

 

Cokolwiek się dzieje wewnątrz nas – rozchodzi się  na cały świat, przekazując bądź piękno bądź niepokój innym kręgom życia.

Tak jak kamień wrzucony do wody, tak każdy człowiek wytwarza w swoim życiu fale i „kręgi” uczuć i myśli . Fale te mogą zakłócić spokój innych Istot. Każdy z nas dpowiedzialny jest za to, co wkłada do swoich kręgów . Każdy nasz krąg styka się z innymi. Warto żyć w taki sposób, aby pokój pochodzący z własnych kręgów przenikał do innych, z całym  błogosławieństwem.

Kręgi pochodzące ze złości lub zawiści?  Ech… nie warto o nich wspominać ale warto je „przekopać”  wiosenną porą i usunąć chwasty i obsadzić kwiatami, miłością i wdzięcznoscią do wszystkiego co nas otacza.

 

Fotki z zasobów internetu

 

 
Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 5 czerwca 2013, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: