Splątani

Splątani

Za Tereską:

Wklejam jeden z komentarzy jakie znalazłam dzisiaj na forum ;

„Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę „za chlebem” na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym …państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez „odwróconą hipotekę” przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło!

Niech każdy Polak wklei to choć jeden raz pod jakimś artykułem…

 

 

Na jawie i w śnie przebywamy w trzech strumieniach: materii, uczuć i myśli. Nauka szuka o nas informacji na krańcach Wszechświata. Okazuje się, że informacje w mózgu  są „splątane” z sobą, z innymi istotami i są „odbite” we Wszechświecie – „na zawsze”.. Nic z naszych komóreczek ciała, uczuć, myśli nie ginie – nasza „kopia” jest zapamiętana we Wszechświecie. A więc będziemy „kiedyś” sami się mogli „odtworzyć” – daj Boże by w najlepszym ciele, wypełnieni miłością i mądrością – albo odtworzą nas Inni – Nieznani Moderatorzy. Niech nas Stwórca ma w opiece…. by nasz Opiekun był litościwy.

Jeśli to prawda – to znaczy, że to się działo i dzieje. Więc – sami się prosiliśmy na ten świat (Ziemia) czy Ktoś nas tu „pchnął” chociaż krzyczeliśmy, że nie chcemy… i wierzgaliśmy czym się da – bo lepiej jest w Niebie?

Oto jest pytanie…

To be, or not to be

 

Ich miny świadczą, że Oni znają odpowiedz:

 

 

Ideał domku dla mnie…

Fotki z zasobów internetu

 

Legenda mówi, że kiedy stary chiński filozof, żyjący w szóstym wieku przed Chrystusem, dotarł na grzbiecie bawołu do najdalszej granicy Chin, żeby wyruszyć w stronę Himalajów, skąd już nie wrócił, strażnik z przełęczy Hań powiedział mu, iż przepuści go tylko wtedy, gdy wcześniej zapisze swoje najważniejsze myśli. 
Właśnie w ten sposób miałby się narodzić klasyczny tekst taoizmu Tao Te Ching, rozpoczynający się od słynnych wersów: „Tao*, które może zostać zapisane, nie jest prawdziwym Tao…”.
W pewnym miejscu tej książki Lao- tsy mówi, że celem człowieka jest ustawienie własnego życia w zgodzie z Tao bez żadnego wysiłku – nie pragnąc niczego osiągnąć, a tylko uznając po prostu to, co jest. Kto praktykuje Tao, ma być tylko w zgodzie z samym sobą, gdyż…

Nie wychodząc przez drzwi
Poznaje wszystko co jest do poznania
Nie wyglądając przez okno
Widzi drogi niebieskie
Bo im dalej się odejdzie
Tym mniej się rozumie
Mędrzec dociera nie wyruszając
Widzi nie patrząc
Czyni nie czyniąc.

 

CZYM  JEST TAOIZM?

Prostą i wystarczająca definicję taoizmu podaje Alan Watts w swej wspanialej książce „Tao strumienia”, nazywając go; „sposobem współpracy człowieka z prądem lub nurtem przyrody”. To właśnie to. Nie ma tu duchowych pierwiastków. Nie ma w taoizmie nic takiego, co opierałoby się na jakiejś formie boskiego objawienia, nic, czego wrażliwa ludzka istota nie mogłaby nauczyć się obserwując po prostu przyrodę. 
I w tym przejawia się po części jego magia — w prostocie.
Lao-tsy nie był człowiekiem, na którym robiłby wrażenie status polityczny czy stopień wykształcenia. Służące i chłopcy stajenni, którzy zachowali prawdziwą naturę, byli dlań najszlachetniejszymi stworzeniami.

Zarówno z osobistych, jak i ogólnych powodów, z tego powodu, że stanowi pokarm naszych własnych dusz, Tao Te Ching jest nieporównywalnym źródłem inspiracji. Od pierwszych rozdziałów zostałem porwany prostotą i budzącą lęk głębią …Wiele razy obserwowałem ludzi, którzy, głęboko poruszeni, rozwijali się dążąc ku dojrzałości duchowej

 

Mędrzec nie okazuje uczuć,
Wic, że wszelkie stworzenie musi przeminąć.

 

 

 

 

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 5 czerwca 2013, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: