Kij w mrowisko

W mgle i sieci Eioby – kij w mrowisku

Gdy krytykujesz po trzykroć czynisz źle. Pogarszasz siebie i tego, którego krytykujesz więc pogarszasz świat. Masz rację Noemi – dla rozwoju własnego – można krytycznie podchodzić do siebie. Innym warto pomagać, jeśli o to poproszą albo są dziećmi lub dorosłymi w sytuacji wyraźnie potrzebujących pomocy. O tym kiedy pomagać zawsze podpowie nam nasze serce – bo tam jest to co poszukują naukowcy: i duszyczka i wyższa świadomość. Warto patrzyć sercem ale i umysł jak i ręce do pracy przydają się by przeżyć na planecie, która właśnie przed Świętami Wiosny uparła się by Ją zatrzymać „na progu” – co widać za oknami (śnieg ,  mróz na szybach i sople zwisające z dachów… brrr)

 

@gwizdek:@hussair: Mam wrażenie, że chodzi tu o dwie rzeczy, ocenianie czynu i ocenianie osoby. Czyn może być zły i należy umieć rozpoznać, że jest zły. Osoba, która go popełnia może robi to z powodu niewiedzy, trudnej sytuacji, kiepskiego wychowania, albo masy innych czynników, o których nie mamy pojęcia. Sądzę, że czyny należy oceniać bez litości, szczególnie własne, ale i innych podobnie. Czy rzeczywiście istnieje różnica w odpowiedzialności w zależności od tego, czy bierzemy aktywny udział w czynieniu zła, czy tylko dajemy bierne przyzwolenie na jego dokonywanie? (Noemi)

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/47b2/minuski#post247284#ixzz2OLc7YbbN

 

@Noemi*: No cóż. Każda myśl dzieli na tych którzy się z nią zgadzają lub nie. Kazdy art. , każdy komentarz powoduje taki podział. W każdej myśli, komentarzu, artykule przejawia się autor – jego wiedza, madrtość, opinie, fantazja, wyobraźnia. Kazdy z nas jest inny i cieleśnie i uczuciowo i myślowo – każdy inaczej odbiera świat i innych ludzi. I to jest cudowne. Nie jesteśmy wszak klonami. Dlatego bezsensowne jest ocenianie negatywne. Kierować powinna nami ciekawość innego człowieka, zwierzaczka, roślinki – wszechświata, planet, słońc.. Dlatego nie stawiam  minusów a plusy ( chyba, że się pomylę) i rekomenduje wszystko co przeczytam. (szanuje swoją pracę czytania) Oczywiście w systemie Eioba chodzi o „ilość kliknięć” – bo to daje finanse (reklama – administracja musi za coś też żyć , kiedy my się bawimy w najlepsze) . Więc zastosowano „algorytm” stary jak świat : „dziel poddanych – ochotników i zarabiaj”. Ale gdy to się wie i zgadza się na to: nie podlega się temu i plusuje wszystko „co się rusza i myśli”. Wtedy i Eioba zadowolona i my szczęśliwsi – bo nas szanują , podziwiają a niekiedy… pałają nawet namiętnością – śliczna Noemi. Pozdrawiam Serdecznie

(marcin)

Wiecej:  http://www.eioba.pl/a/47b2/minuski#ixzz2OLdCoGcx

Ludzie dobrzy nie spierają się. Ludzie kłótliwi nie są dobrzy. (Tao)

 

 
Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 6 czerwca 2013, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: