Nauczyciele i hakerzy

Nauczyciele i hakerzy

 

 

Po rozum? – w pole…wyobraźni.

Miłość, rozstanie, wolność. Czym jest miłość? Zwykłym pragnieniem, a zatem zależnością? A może jednym z najwyższych wyrazów wolności? To bowiem związek, który nie wiąże, i dlatego jest silny, tak jakby słoń się zgadzał na trzymanie go na jedwabnej nici. Czy oderwanie się od spraw świata oznacza zobojętnienie?

Kto się poświęca i rezygnuje z przyjemności świata, po czym rozwija, jakby na zasadzie kompensacji, poczucie wyższości, jeśli nie jest głęboko pokorny, w końcu też zaczyna się uważać za świętego. Hindusi dobrze znają ten mechanizm. Żeby się mieć na baczności, opowiadają historię jogina, który – po latach ciężkich prób i wyrzeczeń – czuje w końcu, że zyskał „moc”, do której dążył.

Przygotowuje się do opuszczenia swojej pustelni w lesie, kiedy ptaszek siedzący na gałęzi dokładnie nad nim… plaf, robi mu na głowę. Jogin jest wściekły, spogląda na biedne stworzenie, i to spada na ziemię spopielone. Jogin jest zadowolony. Ma dowód, że jego zamiar się powiódł. Przepełniony pychą, schodzi do doliny i w pierwszej wiosce puka do drzwi, żeby poprosić o jedzenie. Kobiecy głos mówi mu ze środka, żeby zaczekał. Jogin się irytuje i kiedy w końcu kobieta otwiera, aby podać mu ryż, ten patrzy na nią złym wzrokiem.
– Ej, ja nie jestem jak ten ptaszek, którego dopiero co spopieliłeś – mówi kobieta. Zaszokowany jogin uprzytamnia sobie, że istnieją różne sposoby zyskania „mocy”.

 Z Wikipedii

„ …Autorzy internetowych robaków, wirusów oraz koni trojańskich często są nazywani w mediach „hakerami”. Ze względu na to, że działanie wirusów rozsyłanych e-mailem opiera się głównie na niskim poziomie wiedzy użytkowników, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa, a nie na włamywaniu, określenie „haker” bywa w ich przypadku kwestionowane.

Podobne zastrzeżenia podnosi się wobec ludzi wykradających poufne dane nie metodą przełamywania technicznych zabezpieczeń, lecz za pomocą inżynierii społecznej.…”

Szatańska hipoteza.

Będzie gorąco … bo blisko ludzkiego piekła – cisnienie krwi rośnie i policzki się różowią.

A zacznę od komentarza Noemi:

Tacy ludzie jak Swedenborg byli i są nadal nazywani mistykami, wizjonerami albo szamanami w tym dobrym słowa znaczeniu. Szamanizm to przecież próba zrozumienia natury poprzez obserwacje i eksploracje jej struktur wewnętrznych, które manifestują i organizują świat zewnętrzny. Szamanizm to synteza wiedzy i praktyki wynikającej z intuicji, wizji transowych i sennych. To swoisty magiczny pas startowy, z którego jesteśmy w stanie odbyć fascynującą, czasem niebezpieczną podróż do głębszych poziomów tego, co nazywamy światem rzeczywistym. Po obejrzeniu twoich zdjęć, chcę już wiosny, zaraz, teraz, natychmiast…:-):)

Tak jak Noemi chcę wiosny natychmiast. I to, że jej nie ma … może być „szatańską” sprawką. 

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/455r/szwedzki-da-vinci#ixzz2JqpySvie

 

Ze snów i „letargów” wzięte:

Można sobie wyobrazić, że: „Jak na górze tak i na dole.” to objawiona przez mędrców prawda.  Są Istoty Niewidzialne dla naszych zmysłów i o wyższym poziomie świadomości niż nasza, i które naszą świadomość przyjmują dobrowolnie jako cześć swojej. Można powiedzieć wtedy , że żyjemy w ich myślach. Tak jak my, gdy panujemy nad swoją myślą, i znamy, a może raczej przewidujemy konsekwencję tej myśli (przewidujemy łańcuch zdarzeń jakie myśl wywoła) , tak te Istoty przyjmują do swojego umysłu całokształt naszego myślenia jako cząsteczkę swojej Wyższej Świadomości. I w ten sposób znają , a raczej przewidują naszą przyszłość. Czy mogą ją kontrolować, wpływać na nią? Czy mogą to czynić również ludzie, żyjący obok nas, lub z dala od nas? A może jednak mamy wolną wolę i sami podejmujemy wszelakie decyzje i nie podlegamy żadnym wpływom? Jesteśmy kowalami swojego losu , czy nie? Czy te Wyższe Istoty, czy też ludzi, którzy zdecydowanie wpływają na nasz los, można nazwać „hakerami”? Czy ludzi tworzących reklamę, posługujących się socjotechniką, manipulacją , polityków, dziennikarzy, proroków – ludzi tak zwanych publicznych, z charyzmą – można nazwać hakerami? 

 

Zależności te (i w dobrym i złym sensie) przypominają więzi pomiędzy dobrymi /złymi wychowawcami (np. rodzicami) a dziećmi. Myśli dzieci są dość dobrze znane rodzicom czy znakomitym nauczycielom… bo między innymi są to myśli tym dzieciom przekazane. Które z uczuć i myśli są w rzeczywistości tylko i wyłącznie osobistą własnością każdego z nas? Kopiowanie tekstów jest zabronione? A teksty to myśli. Zabraniam ci myśleć tak jak ja!! Śmieszne to, czy nie? Czy jest prawdą, ze każda myśl „przeżuta” została już wielokrotnie? Jeśli każda myśl, każde uczucie, każda nasza komórka….zostały przeżute wielokrotnie przez wielu – to nic co jest w nas nie jest nasze? Otóż to. Musi być w nas to Coś – Istotne, Najważniejsze, Wieczne. I tylko z tym w nas co wieczne warto się utożsamiać.

 

Mając myśli wielu ludzi „w swojej głowie” można wpływać na ludzkość odpowiadając w odpowiedni sposób na  wezwania – na całe społeczeństwa, czy wspólnoty.  Podobnie tak jak i my wpływamy na realizację każdego naszego zadania i na nasze życie. Ale czy rzeczywiście tak się dzieje?

Skąd w nas gniew, nienawiść, krytykanctwo? Czy zaszczepili nam te uczucia „hakerzy” niewidzialni i widzialni? A może szatan ( o którym czesto wspomina kilka osób na Eioba)? Może rodzice, wychowawcy , znajomi? Nic więcej w sobie nie mamy oprócz ciała, uczuć i myśli – więc z tego tylko „materiału” możemy stworzyć w sobie i szatana i Boga. Z najlepszych naszych uczuć i myśli – Boga, z najgorszych – szatana. Wiec to w nas jest „żywy” i Bóg i szatan. Nasz rozwój polega więc na tym by mieć w sobie jak najwięcej najlepszych uczuć i myśli, i znikomą ilość szatańskich podszeptów.

Rada: „szatana” w sobie trzeba „zagłodzić” – dobrymi uczynkami, najpiękniejszymi uczuciami i mądrymi myślami. Można powiedzieć: pracownią szatana jest ortodoksyjny , pełen pychy i egoizmu umysł.

A co z „globalnym szatanem” ? – poskładanym z kiepskich uczuć i myśli wszystkich ludzi? To już zupełnie inny temat, wymagający, rzecz jasna, Globalnych Ekspertów i Totalnych Hipotez…( na Eioba są znawcy od tych „szatańskich” spraw)

 

O plusach „wypędzenia” z siebie tego co „po szatańsku”  zdrowie i rozum odbiera:

Umysł jest naturalnym protektorem ciała. Każda myśl dąży do objawienia się na zewnątrz, a ponure widziadła choroby, zmysłowości i wszelkiego występku, wytwarzają trąd duszy. Gniew zamienia chemiczne składniki śliny w jad trucizny. Jest rzeczą wiadomą, że gwałtowne wstrząsy wywołują nagłe osłabienie serca, a nawet natychmiastową śmierć lub obłęd umysłowy. Dowiedzione zostało naukowo, że pot zbrodniarza posiada zupełnie odmienne składniki od zwykłych wydzielin przeciętnego człowieka. Strach zabił już wielu ludzi. Przeciwnie, odwaga stanowi krzepiący bodziec dla ciała. Szorstkie odezwanie się do konia przyspiesza jego puls o kilkanaście uderzeń na minutę. Gwałtowne uniesienie bywa często przyczyną omdlenia lub śmierci. Smutek, zazdrość i trawiący niepokój przyprawia nieraz o pomieszanie zmysłów. Ponure i zgryźliwe usposobienie wytwarza choroby, a myśl zbrodni powstaje i rozwija się w chorobliwie rozstrojonym umyśle.

Wszelkie wstrząsy i namiętności wywierają zawsze odnośne następstwa na ciele i wywołują w nim rozstrój który z czasem staje się chroniczny. Człowiek w chwili gwałtownego uniesienia wywołuje w swoim organizmie fizycznym burzę, której następstwem jest zatrucie normalnych, zdrowych wydzielin ciała: te gromadząc się wewnątrz, powodują jego chorobę. Przeciwnie, wzruszenia dobroci, życzliwości, miłosierdzia i dobrej woli, oczyszczają żywotne kanały, otwierając je napływowi zdwojonej energii i siły.

Recepta na rozwój – na wypędzienie z siebie tego co pali ! ? – proszę bardzo:

“Kochaj i służ całej ludzkości. Pomagaj wszystkim. Bądź szczęśliwy. Bądź uprzejmy. Bądź sprawcą trwałego szczęścia. Rozpoznaj dobro w każdym obliczu. Nie ma świętego bez przeszłości i grzesznika bez przyszłości. Błogosław wszystkim. Jeśli komuś nie możesz błogosławić – pozwól mu odejść z twojego życia. Bądź oryginalny, bądź pełen inwencji. Nie bój się, nie lękaj się. Nigdy się nie lękaj. Nie naśladuj. Nie bądź uzależniony od wsparcia innych. Bądź wzniosły. Bądź wzburzony. Myśl swoim umysłem. Bądź sobą. Wszystkie doskonałości i cnoty Boga ukryte są wewnątrz ciebie – odszukaj je. Mędrzec jest także wewnątrz ciebie – odszukaj Go. Pozwól Jego łasce wyzwolić cię.”

I wtedy, już po latach pracowitego i radosnego życia,  można gromko sobie podśpiewywać:

Oj, dana , dana .. nie ma we mnie juz szatana!!!

Niech Twoje życie będzie jak róża – nawet w ciszy przemawia ona językiem zapachu.

 

Nie mogłem się powstrzymać po komentarzu Noemi i oto cały tekst piosenki Doroty Ośińskiej

Za Dzikiej Róży zapachem idź
na zawsze upojony wśród dróg –
będzie cię wiódł jak czarodziejski flet
i będziesz szedł, i będziesz szedł,
aż zobaczysz furtkę i próg.

Dla Dzikiej Róży najcięższe znieś
i dla niej nawiewaj modre sny.
Jeszcze trochę. Jeszcze parę zbóż.
I te olchy. Widzisz. I już –
będzie: wieczór, gwiazdy i łzy.

O Dzikiej Róży droga śpiewa pieśń
i śmieje się, złoty znacząc ślad.
Dzika Różo! Świecisz przez mrok.
Dzika Różo! Słyszysz mój krok?
Idę – twój zakochany wiatr.

 

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 8 czerwca 2013, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: