Możesz uzdrowić swoje życie


Możesz uzdrowić swoje życie

Gdy odchodzimy z tego życia, nie zabieramy ze sobą swoich związków międzyludzkich, samochodu, konta bankowego lub pracy. Jedyną rzeczą, którą zabieramy, jest umiejętność kochania!

 

Istnieje na tym świecie wszelka obfitość czekająca wprost, żeby jej zakosztować. Jeżeli zrozumiesz, że istnieje więcej pieniędzy, niż mógłbyś kiedykolwiek wydać, więcej ludzi, niż mógłbyś kiedykolwiek spotkać, i więcej radości, niż możesz sobie wyobrazić, to będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz i pragniesz.

Wszelkie związki są ważne, gdyż odzwierciedlają nasz stosunek do samych siebie. Jeżeli ciągle obarczasz siebie winą za wszystko, co ci się nie udaje, lub nieustannie uważasz się za osobę poszkodowaną, natrafisz zawsze na taki związek, który wzmocni to przekonanie.

Rodzicom, którzy kochają siebie, łatwiej będzie nauczyć dzieci, aby też darzyły siebie miłością. Gdy jesteśmy w zgodzie ze sobą, przez dawanie przykładu łatwiej będzie nam wpoić dzieciom poczucie własnej wartości. Im więcej będziemy pracowali nad odczuwaniem miłości do samego siebie, tym łatwiej nasze dzieci docenią jej wartość.

Jeżeli Twoje życie wypełnione jest miłością i radością, nie słuchaj nieszczęśliwej, samotnej osoby, która mówi Ci, jak żyć. Jeżeli w Twoim życiu niczego nie brakuje, nie słuchaj osób, które nie umieją sprostać własnym kłopotom, a jednak udzielają porad.

Jeżeli inni ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś mieć, a Ty pod ich wpływem rezygnujesz z tego, znajdujące się w Tobie dziecko nie wierzy, że zasługujesz na dobro.

Nie znajdujemy się tutaj, żeby zadowalać innych ludzi lub żeby żyć tak, jak oni sobie tego życzą. Możemy jedynie żyć tak, jak nam to odpowiada i kroczyć własna drogą. Przybyliśmy tu, żeby nasze życie było spełnione i żebyśmy wyrażali miłość na najgłębszym poziomie. Znajdujemy się tutaj, żeby się uczyć i rozwijać i żeby otrzymywać i dawać współczucie i zrozumienie.

Gdy odchodzimy z tego życia, nie zabieramy ze sobą swoich związków międzyludzkich, samochodu, konta bankowego lub pracy. Jedyną rzeczą, którą zabieramy, jest umiejętność kochania!

Pamiętaj, że wraz ze zrozumieniem przychodzi przebaczenie, a wraz z przebaczeniem miłość. Gdy dotrzemy do punktu, w którym będziemy mogli przebaczyć naszym rodzicom i kochać ich, znajdziemy się na prostej drodze do tego, by cieszyć się harmonijnymi stosunkami z wszystkimi ludźmi, z którymi stykamy się w życiu.

Gdy szczerze siebie kochamy, wszystko układa się po naszej myśli., napotykamy „zielone światła” i „miejsca do parkowania”. Pomyślność towarzyszy nam w drobnych i dużych sprawach i życie staje się wspanialsze. Wstajemy rano w dobrym nastroju i dzień upływa nam cudownie.

Nie możemy tak naprawdę pokochać drugiej osoby, dopóki w nas samych nie narodzi się miłość. Miłość do siebie jest najpiękniejszym darem, jaki możemy sobie ofiarować. Jeżeli bowiem kochamy siebie takimi, jakimi jesteśmy, nie skrzywdzimy ani siebie, ani nikogo innego.

Jeżeli zauważyłeś, że masz zwyczaj tworzenia w umyśle negatywnych scenariuszy, zastanów się, czym chciałbyś je zastąpić. Może to być piękny widok, zachód słońca, kwiaty sport lub cokolwiek, co kochasz. Użyj tego wyobrażenia jako sposobu ucieczki za każdym razem, gdy zdajesz sobie sprawę, że tworzysz przerażające Cię myśli.

Myśli tworzą uczucia, a my zaczynamy żyć zgodnie z naszymi uczuciami i przekonaniami. Nie chodzi o to, by obarczać się winą za nasze życiowe niepowodzenia. Istnieje różnica pomiędzy odpowiedzialnością, a obwinianiem siebie lub innych. Mówiąc o odpowiedzialności, mam właściwie na myśli posiadanie mocy, a obwinianie się świadczy o jej utracie. To odpowiedzialność daje nam siłę, która pozwala zmieniać nasze życie.

Wierzę, ze w każdym z nas istnieje Moc, która z miłością może pokierować nas ku doskonałemu zdrowiu, harmonii z otoczeniem, wspaniałej karierze i sprowadzić na nas pomyślność wszelkiego rodzaju. Żeby te wszystkie rzeczy osiągnąć, musimy najpierw uwierzyć, że są one możliwe.

 

Tekst z zasobów internetu: Inspirujące cytaty – Louise L. Hay

Louise Hay (ur. 8 października 1926) – amerykańska autorka poradników samorozwoju i książek motywacyjnych. Także wydawca – założycielka wydawnictwa Hay House. Najbardziej znana (także w Polsce) z książki „Możesz uzdrowić swoje życie„. Książka ta została przetłumaczona na ponad 30 języków i sprzedana w łącznym nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy , na jej podstawie został także nakręcony film

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 4 grudnia 2013, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: