Cedr i 14 problemów zdrowotnych…

Cedr i 14 problemów zdrowotnych…

Rzeka Ob na północ od Nowosibirska  – Rozmawia ze Starcami autor „Anastazji” Władimir Megre (fragment)

„…W czasie postoju zwrócili się do mnie, jako do przewodnika, z bardzo dziwną prośbą dwaj miejscowi starcy. Jeden cały czas milczał. Mówił ten młodszy. Namawiał mnie, bym dał im pięćdziesięciu ludzi (załoga statku liczyła tylko sześćdziesiąt pięć osób), których zaprowadzą w głąb tajgi, dwadzieścia pięć kilometrów od miejsca postoju statku, żeby ściąć – jak to określili – dzwoniący cedr. Cedr, którego wysokość, według nich, wynosiła około czterdziestu metrów. Zaproponował dodatkowo pocięcie go na części, które będzie można łatwo zanieść na statek. Zabrać powinniśmy absolutnie wszystko. Każdą część należy pociąć na mniejsze kawałki, po jednym wziąć dla siebie, a resztę rozdać bliskim, znajomym, wszystkim, którzy zechcą przyjąć taki dar. Starszy człowiek powiedział, że ten cedr ma nadzwyczajne właściwości i jego kawałek należy nosić na piersiach. Trzeba założyć go, stojąc boso na trawie, i następnie przycisnąć lewą dłonią do obnażonej piersi. Po minucie poczuje się przyjemne, idące od cedru ciepło, potem ciało przeniknie lekki dreszcz. Od czasu do czasu, kiedy będzie się pojawiało pragnienie, trzeba gładzić opuszkami palców tę stronę kawałka cedru, która nie przylega do ciała, przytrzymując kciukami drugą stronę. Już po trzech miesiącach osoba posiadająca kawałek dzwoniącego cedru zauważy znaczne polepszenie samopoczucia i wyleczy się z wielu chorób.
– Czy z AIDS także? – zapytałem i opowiedziałem im krótko o chorobie, której szczegóły znałem. Starzec z pewnością w głosie odpowiedział:
– Z wszelkich chorób!
Ale według niego byłoby to zbyt proste. Główna siła cedru tkwi w tym, że jego energia nie tylko uzdrawia fizyczne, ale także sprawia, że człowiek staje się bardziej życzliwy i utalentowany oraz odnosi więcej sukcesów. O leczniczych właściwościach cedru trochę wiedziałem, ale wydawało mi się całkowicie niewiarygodne, żeby jego oddziaływanie mogło wpływać na uczucia i zdolności człowieka. Zacząłem tłumaczyć starcom, że na “wielkiej ziemi” kobiety, żeby się podobać, noszą biżuterię ze złota i srebra.
– Noszą, bo nie znają siły i właściwości cedru – otrzymałem odpowiedź.
– Złoto to proch w porównaniu z jednym kawałkiem tego cedru..”.

” Obserwacja stóp może być bardzo pomocna w ogólnej ocenie Twojego stanu zdrowia.

Stanowią one jedną czwartą kości człowieka. Każda stopa złożona jest z 33 stawów, 100 ścięgien, mięśni i więzadeł, a także niezliczonej ilości nerwów i naczyń krwionośnych biegnących do serca, rdzenia kręgowego i mózgu.

Jeżeli pozwolisz swoim stopom chorować, może mieć to nieoczekiwane skutki dla całego ciała, na przykład zaczniesz przybierać na wadze z powodu ograniczenia chodzenia lub zaczniesz odczuwać ból w wyniku przyjmowania nienaturalnej postawy ciała. W ten sposób możesz więc zwiększyć ryzyko upadku i doznania złamań.

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których powinieneś poważnie traktować sygnały, które mogą wysyłać Twoje stopy. Oto one:

1. Bóle stóp

Nie mówię tutaj o dolegliwościach bólowych odczuwanych przez osobę, która w gumiakach pokonała dystans 100 km drogą o utwardzonej nawierzchni. Chodzi raczej o kobietę w wieku 55 lat, prowadzącą siedzący tryb życia i skarżącą się na nawracające bóle stóp.

Z uwagi na to, że w stopach znajduje się bardzo duża liczba kości, możesz cierpieć na zmęczeniowe złamanie kości śródstopia, nawet o tym nie wiedząc! Te „dyskretne” złamania mogą być niezauważone, a do ich odkrycia niejednokrotnie dochodzi dopiero po wielu miesiącach! Osoby o stoickim usposobieniu są w stanie chodzić z tak złamaną kością stopy pomimo bólu.

Jeżeli często dochodzi do tego rodzaju urazów, jest to oznaką obniżenia gęstości kości (osteopenia). To powszechny problem wśród kobiet po pięćdziesiątce. W innych przypadkach powtarzające się złamania świadczą o niedoborze witaminy D, problemie z przyswajaniem wapnia lub o anoreksji.

2. Zanikanie włosków na palcach

Do zaniku włosków dochodzi w wyniku złego krążenia krwi, spowodowanego najczęściej chorobą naczyń. Arterioskleroza (stwardnienie ścian tętnic) uniemożliwia prawidłowy dopływ krwi do kończyn. Ciało skupia się na zaopatrzeniu w krew kluczowych narządów. Zapewne rozumiesz: włoski na stopach nie są priorytetem.

Inne oznaki, które również sygnalizują problemy z krążeniem:

– gdy przykładasz palce do grzbietu stopy, nie wyczuwasz tętna,

– kiedy stoisz, Twoja stopa staje się szkarłatnoczerwona i błyszcząca, a gdy ją uniesiesz, szybko staje się biała.

Zazwyczaj osoby wiedzą o występujących u nich zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego, aczkolwiek nie dostrzegają ich skutków. Oczywistym i niezbędnym krokiem, który w takiej sytuacji należy podjąć, jest rozpoczęcie właściwego leczenia choroby. Jeśli chodzi o włoski na Twoich palcach u stóp, zaczną one powoli odrastać, gdy rozpoczniesz leczenie, aczkolwiek nie jest to najistotniejsze.

3. Sucha, łuszcząca się skóra

Nawet, jeśli Twoja cera oraz skóra Twoich dłoni są w idealnym stanie, nie zapominaj o pielęgnacji skóry stóp. Grzybica i infekcje grzybicze nie są przywilejem mistrzów olimpijskich.

Suche i podrażnione stopy są podatne na powstawanie pęcherzy. Gdy dochodzi do pęknięcia pęcherzy lub gdy skóra zaczyna się łuszczyć, wówczas zwykle wdaje się infekcja. Grzybica rozwija się najczęściej w przestrzeni między palcami nóg, a na skutek drapania może rozprzestrzenić się na inne części ciała takie jak pachy i krocze.

Łagodne przypadki są łatwe do wyleczenia. Wystarczy, że będziesz często mył stopy, zwracając szczególną uwagę na dokładne osuszanie ich ręcznikiem. Poza tym mocz nogi w zimnej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i wody utlenionej, które zabijają grzyby. Aby utrzymać stopy w suchości, używaj talku do skarpet i butów.

Jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie przyniesie to żadnej poprawy, poproś lekarza, aby przepisał Ci leki przeciwgrzybicze do stosowania doustnego bądź miejscowego.

4. Paznokcie wygięte na kształt łyżeczki

Odkształcenie płytki paznokci często spowodowane jest znacznymi niedoborami żelaza (anemia). Krew zawiera wówczas małą ilość hemoglobiny, czyli bogatego w żelazo białka zawartego w erytrocytach, które jest ważne w transporcie tlenu w organizmie. Do niedoboru żelaza dochodzi najczęściej w przypadku wewnętrznych krwotoków (np. choroba wrzodowa) oraz obfitych miesiączek.

Jeżeli cierpisz na anemię, możesz zauważyć również, że Twoje stopy często są zimne, paznokcie łamliwe, a płytka paznokciowa – zarówno u stóp jak i rąk – bardzo blada. Anemii często towarzyszą zawroty, bóle głowy, silne zmęczenie i krótki oddech.

Badanie morfologii krwi pozwala rozpoznać anemię. Zazwyczaj wystarczy zmiana diety oraz kuracja żelazem i witaminą C w formie suplementów. Pamiętaj, że witamina C ułatwia wchłanianie żelaza.

5. Palce pałeczkowate

Jeżeli końce palców u Twoich stóp są nienaturalnie powiększone, a paznokcie wyglądem zaczynają przypominać wypukłe szkiełka od zegarka, mamy do czynienia z chorobą o nazwie palce Hipokratesa, od nazwiska tego, który opisał to zjawisko około dwóch tysięcy lat temu. Najczęstszą przyczyną pałeczkowatości palców są choroby płuc, w tym rak płuc, choroby serca lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna.

W chorobie tej niektóre palce mogą również przybierać kształt pałeczek dobosza.

6. Skurcze stóp

Ten gwałtowny skurcz mięśnia dopada Cię nagle jak uderzenie pioruna. Zazwyczaj występuje podczas intensywnego wysiłku fizycznego lub gdy jesteś odwodniony.

Jednak gdy skurcze często się powtarzają, jest to oznaką niedoboru wapnia, potasu i magnezu w Twoim organizmie. Spożywaj zatem więcej warzyw, pij wodę mineralną bogatą w minerały i przed snem dobrze rozciągnij stopy.

7. Zimne stopy

To kobiety najczęściej cierpią na syndrom „zimnych stóp” – ku rozpaczy współmałżonków.

U kobiet po czterdziestce zimne stopy mogą być sygnałem problemów z tarczycą – gruczołem, który reguluje temperaturę ciała i metabolizm. Zimne stopy mogą także zapowiadać problemy z krążeniem.

Istnieją leki na problemy z tarczycą. Aczkolwiek najskuteczniejszym środkiem na zimne stopy są grube, wełniane skarpety. Już słyszę tych mężów – wspomnianych wcześniej – narzekających, że skarpetki to również najlepszy sposób na zgaszenie ich pożądania.

Niestety, wygląda na to, że nie ma sposobu na walkę z zimnymi stopami, który byłby zarówno skuteczny, jak i seksowny.

8. Stare obuwie

Uwaga! Twoje zdrowie jest w niebezpieczeństwie, jeżeli Twoje buty mają więcej niż dwa lata, a trampki ponad 500 km na liczniku.

Specjaliści wyrażają pogląd, że stare obuwie nie zapewnia stopom właściwej ochrony. Skutki to: bóle pięt, pęcherze i koślawe paluchy. W dwóch trzecich przypadków sprawcą tych dolegliwości jest obuwie.

Problemy te najczęściej dotyczą osób w starszym wieku, przywiązujących się do swoich butów, które wydają się być jeszcze całkiem dobre na zewnątrz, podczas gdy w środku tracą elastyczność i nie stanowią właściwej podpory ani ochrony dla stóp.

9. Paznokcie napawające obrzydzeniem

Gdy Twoje paznokcie grubieją, następnie stają się żółte i okropne, to prawdopodobnie masz do czynienia z grzybicą paznokci. Choroba ta może rozwijać się przez wiele lat bez wyraźnej zmiany wyglądu Twoich paznokci i bez dolegliwości bólowych. W dalszym stadium paznokcie żółkną, później stają się czarne i zaczynają wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach. W takim zaawansowanym stadium choroba może objąć wiele paznokci, w tym nawet paznokcie u rąk.

Na infekcje grzybicze szczególnie podatne są osoby cierpiące na kandydozę, cukrzycę, zaburzenia układu odpornościowego (reumatoidalne zapalenie stawów) i zaburzenia krążenia.

W ciężkich przypadkach dostępne bez recepty preparaty przeciwgrzybicze mogą okazać się całkowicie nieskuteczne w walce z infekcją.

10. Niepokojące zmiany w obrębie dużego palca u stopy?

Pomyśl o dnie moczanowej! Choroba ta, choć wydawać by się mogła, że należy do innej epoki, ciągle atakuje, a nauka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, jakie są jej przyczyny. Weź pod uwagę, że nie jest ona zastrzeżona wyłącznie dla starszych mężczyzn.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano z ostrym bólem palucha. Odgarniasz kołdrę, aby w pełnym świetle sprawdzić, co się dzieje i odkrywasz, że palec jest czerwono-fioletowy. W trzech czwartych przypadków choroba ta ujawnia się nagle, bez wcześniejszego ostrzeżenia.

Dna moczanowa charakteryzuje się zbyt wysokim stężeniem kwasu moczowego – naturalnej substancji w Twoim organizmie. W niskiej temperaturze kwas moczowy tworzy kryształy w kształcie igiełek, które osadzają się w stawach. Duży palec stopy jest najzimniejszą częścią ciała, gdyż jest najbardziej oddalony od serca. Dlatego też jest miejscem podatnym na tworzenie się tych kryształów i dlatego właśnie dna moczanowa w pierwszej kolejności atakuje Twój paluch.

Choroba ta w późniejszym stadium może zaatakować kostkę, piętę, kolano lub łokieć.

11. Och! Co za okropny zapach!

Nawet, jeśli zapach wydzielany przez stopy wydaje się być alarmujący, rzadko sygnalizuje o nieprawidłowościach w organizmie, lecz o nieodpowiedniej higienie.

Na każdej stopie znajduje się 250 milionów gruczołów potowych. To dlatego pocą się bardziej niż jakakolwiek inna część ciała. Dodajmy do tego skarpety i buty, które je starannie okrywają. W efekcie mamy prawdziwy parowar, w którym wilgotność jest większa niż w tureckich łaźniach, a bakterie mnożą się szybciej niż w kawałku starego sera pleśniowego. Nie dziw się zatem, że Twoje stopy pachną serem!

Rada: wybieraj naturalne materiały – skarpety bawełniane – i zmieniaj je codziennie oraz noś buty ze skórzaną wkładką, która lepiej odprowadza wilgoć niż wykonana z tworzywa sztucznego.

12. Trójkolorowe palce u stóp

Podczas zimnej pogody może dojść do zmiany zabarwienia palców stóp – to jeden z podstawowych objawów choroby Raynauda. Najpierw palce bledną, później sinieją, a następnie stają się czerwone, zanim znów powrócą do swojej naturalnej barwy. Mechanizm choroby Raynauda nie jest dobrze znany, natomiast związany jest z napadowym obkurczeniem naczyń krwionośnych w obrębie palców u stóp, które wywołuje zmianę kolorytu skóry. Dodatkowo palce u nóg są zimne i zdrętwiałe. Te same symptomy dotyczą również ust, nosa, palców u rąk i małżowin usznych.

Choroba Raynauda dotyka przede wszystkim kobiet, mieszkańców zimnych krajów oraz bardzo zestresowanych osób. Niektóre środki farmakologiczne łagodzą jej objawy, działając rozkurczowo na naczynia krwionośne.

13. Zdrętwiałe stopy

Brak czucia w stopach lub mrowienie jest oznaką uszkodzenia układu nerwowego w obrębie kończyn dolnych. Przyczyn może być wiele, zwłaszcza cukrzyca, odbyta chemioterapia lub nadużywanie alkoholu (obecnie lub w przeszłości).

Uczucie pieczenia lub mrowienia może pojawiać się również w rękach, zanim obejmie ramiona lub nogi. Utrata czucia wywołuje wrażenie stałego noszenia ciężkich rękawic lub skarpet z grubej wełny.

Lekarz pomoże w zidentyfikowaniu przyczyny utraty czucia. Niestety, najczęściej jedynym rozwiązaniem, które może zaproponować na tego rodzaju dolegliwości, są leki przeciwbólowe.

14. Rana, która się nie goi

To objaw cukrzycy. Wzrost poziomu cukru we krwi powoduje uszkodzenie komórek nerwowych obwodowych stopy, co prowadzi do zaniku czucia. Podrażnienia, zadrapania, skaleczenia podeszwy pozostają niezauważone, zwłaszcza gdy cukrzyca nie została jeszcze zdiagnozowana. Nieleczona rana może ulec zakażeniu, które w ciężkich przypadkach grozi nawet amputacją.

Dlatego należy zwracać baczną uwagę na sączące się rany, wydzielające nieprzyjemny zapach, gdyż sygnalizuje to ich nieprawidłowe gojenie. Jeżeli chorujesz na cukrzycę, pamiętaj o codziennym sprawdzaniu stanu stóp.

PS: Jeśli uważasz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

Fotki cedrów są z zasobów internetu

I cóż? Po diagnozie ze stopami, jeśli „coś nie tak” jako lekarstwo wybierz kawałek cedru … wg rad Starców z Syberii … i będzie OK! (Marcin)

Pan Łukasz_540 aktualnie sprawdza właściwości medalionu z cedru. Oto od niego liścik:

„Panie Marcinie, przez mój pośpiech i nieuwagę prawie ominęło mnie coś pięknego.

„[…] ten cedr ma nadzwyczajne właściwości i jego kawałek należy nosić na piersiach. Trzeba założyć go, stojąc boso na trawie, i następnie przycisnąć lewą dłonią do obnażonej piersi. Po minucie poczuje się przyjemne, idące od cedru ciepło, potem ciało przeniknie lekki dreszcz. Od czasu do czasu, kiedy będzie się pojawiało pragnienie, trzeba gładzić opuszkami palców tę stronę kawałka cedru, która nie przylega do ciała, przytrzymując kciukami drugą stronę. Już po trzech miesiącach osoba posiadająca kawałek dzwoniącego cedru zauważy znaczne polepszenie samopoczucia i wyleczy się z wielu chorób.”

Pokusiłem się dziś, żeby sprawdzić, czy aby na pewno wszystko robię dobrze. Po przeczytaniu tego, co wyżej, poszedłem na dwór, w spodniach i bluzie od dresu, bez koszulki, zdjąłem skarpety i stanąłem przodem do słońca na trawie. Jeszcze raz założyłem medalion, ale tak, jak było napisane w książce. Przycisnąłem lewą ręką do lewej piersi cedrowy krążek i nie po minucie, maksymalnie po 20 sekundach zaczęło grzać mi dłoń, potem odsłonięty tors (bluza rozpinana), mając zamknięte oczy, poczułem, jak słońce pojaśniało. W stopy nie było mi zimno, zrobiło mi się jakoś tak dobrze, nie, że od razu błogo, ale spokojnie i ciepło. Po otwarciu oczu medalion jeszcze trochę grzał, a właściwie „grzał”, bo nie było czuć od niego „materialnego” ciepła, ale po ciele zaczęło się robić zimno, stopy z lekka zaczęły odczuwać zimną trawę. Dłoń lewą jeszcze jednak mam cieplejszą w taki sposób, w jaki można to sobie wyobrazić, no i przez jakiś czas intensywnie pachniała cedrem, zapach już słabnie.”

„Pozdrawiam.”

I ja Serdecznie Pozdrawiam Panie Łukaszu i dziękuję za informacje

Z encyklopedii ciekawostka:

  • Oferowany w handlu tzw. olej cedrowy pozyskiwany z tzw. „cedrowych orzeszków” tzw. „cedru syberyjskiego” w istocie nic z cedrami nie ma wspólnego. Jest to olej wytwarzany z nasion limby syberyjskiej (w języku rosyjskim nazywanej popularnie kедр сибирский).

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 14 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: