Ratujcie Drzewa!

Ratujcie Drzewa!

Choroba Alzheimera ma też plusy – codziennie poznajesz nowych ludzi.

Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światło w tunelu. Realista widzi nadjeżdżający pociąg. A maszynista widzi 3 idiotów stojących na torach.

Nie kłóć się z idiotą, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.

Jeśli ktoś twierdzi, że kobiety to słaba płeć, niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę.

Mam wszystko: telewizor 50 cali, czteropiętrową willę, i budzik który mi to wszystko odebrał.

Nie jestem leniwy, jestem po prostu energooszczędny.

Nieważne, gdzie pojedziesz, i tak zawsze przywieziesz pamiątkę z Chin.

Prawdziwe studiowanie zaczyna się dopiero wtedy, kiedy Google nie wie o co chodzi.

80% dziewczyn ma chłopaka. Pozostałe 20% ma mózg.

Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć, tylko po to, żeby w niej wszystko było.

Trzy rzeczy, które strach zobaczyć rano po imprezie: twarz, portfel i rejestr połączeń wychodzących.

Fotel to idealne miejsce na ubrania: za brudne do szafy, za czyste do prania.

Ciężka praca nigdy nikogo nie zabiła – ale po co dawać jej szansę.

Człowiek to jedyna istota, która wytnie drzewo, zrobi z niego papier i napisze na nim „Ratujcie Drzewa”.
Przez miłosne zlanie się z ideą drzewa ludzkość kiedyś pozna, że z lasów można otrzymać inny, wyższy pożytek, niż ten jaki mamy z budulca i drzewa opałowego. Miłość ta powie jej, że lasy z ich niezmiernymi powierzchniami miliardów gałęzi, konarów i liści są idealnymi przewodnikami najwyższego duchowego pierwiastka, który powoli nagromadzają, a później oddają ludziom w miarę ich zdolności pochłaniania. Im żywiej bije w nas istota drzewa, ptaka, zwierzęcia, tym większy jest nasz udział w tych żywych siłach, które każde z tych organizmów wchłania i oddaje. Każda bowiem z tych form życiowych ma pewien sobie tylko właściwy rodzaj siły, który może przenosić na nas przez empatię – niejako życiowy eliksir wyższych duchów. Lecz miłość osiąga tylko ten, kto miłość daje!

Przyciągać ku sobie miłość z Kosmosu możemy w tym samym stopniu, w jakim kochamy każdy przejaw Natury, czy będzie to krzew, czy jagoda, owad, czy ptak. A nikt przecież nic może gnębić lub niszczyć tego, co rzeczywiście kocha. Tym specyficznym pierwiastkiem, który w nas spływa z każdej żyjącej formy, jest życie! W miarę tego, jak wchłaniamy w siebie ten pierwiastek, budzą się w nas siły, które tylko słowem „cud” dadzą się określić.

Niszczenie lasów, to odcinanie tym siłom drogi działania. Zamienianie dzikich drzew na sztuczne odmiany, powoduje , ze siły te marnieją jak marnieje każde drzewo, dające „uszlachetnione” owoce, tak samo jak marnieje wątroba tuczonej gęsi.
Gdy poczniemy się zbliżać ku mądrości, szczęściu i zdrowiu, stosunek nasz do drzew i wszystkiego żyjącego zmieni się zupełnie. Poznamy, że jak tylko ukochamy drzewa, rośliny, owady, ptaki i zostawimy je w spokoju, energia życia, która stanowi ich istotę, spłynie w nas.

Lecz czyż można żyć – pytają ludzie – bez opału, bez roślinnego lub zwierzęcego pożywienia?
Tak – ale czyż w wieczności jest tylko jedna forma życia? Czy warunki życia nie zmienią się z czasem stosownie do naszej wrażliwości! Przecież już teraz milionom ludzi każe najgłębszy instynkt ze wstrętem odsuwać się od zwierzęcego pożywienia. Zapewne – ludzkość nie może od razu, w jednym momencie, zaprzestać gwałtu nad roślinnym i zwierzęcym państwem. Dopóki istnieje pragnienie dotychczasowego odżywiania, pragnienie to powinno być zaspokajane – tylko naturalne zamieranie takich popędów ma wartość.

Gdy Duch sam ustanawia te rzeczy, staję się to samo przez się, z wewnątrz, na zawsze! Błędem ludzkości było, że zbyt często usiłowała uduchowić się przez siłę własnej woli, wstrzymując się za pomocą postów, pokut itd. od rzeczy, których pożądała. Nie mogła przy tym nigdy przez takie środki uwolnić się od chorób, upadku i śmierci. Nigdy nie odnowiła w ten sposób swego ciała. Rozkładało się ono zupełnie tak samo, jak ciało hulaków i opojów.

Asceza – jest to brak zaufania w moc kosmicznej świadomości, że zaprowadzi ona nas ku wyższym stopniom rozwoju. Staranie się samemu o otrzymanie zbawienia, jest jednym z największych grzechów, gdyż odcina to człowieka – przynajmniej na pewien czas – od Kosmicznej Świadomości oraz od energii życia, która mu bywa zsyłana.

Nie ma żadnej innej ścieżki do wydobycia się ze złych nałogów, błędów i występnych przyzwyczajeń, jak tylko nieustanna prośba, by wygasło pożądanie, z którego te wady ciągle na nowo powstają.

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 14 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: