Spacer po Warszawie

Spacer po Warszawie

 Dwaj Panowie zdecydowali. Odrzucamy! – przeczytali, pomyśleli… odrzucili artykuł „Potrzeba tajemnicy” . I dobrze… Poczytałem ich komentarze przy innych artykułach. No cóż, zapachniało mi ortodoksją dość popularną: naukową i religijną. Odrzuciłem ich odrzucenia usuwając artykuł i umieściłem go na  https://marcinsznajder.wordpress.com . Zastanawiające: Czy jest to sensowne? – odrzucać cząstkę kogoś? (w art. cytowałem znanego pisarza i naukowca Zdzisława Skroka i znaną pisarkę-Medium Lisę Williams)

Warszawa, ul. Nowy Świat

Starzejąc się, instynktownie wygłaszamy kazania innym, próbujemy na nich wpływać i nakłaniać ich do obrania naszego kierunku. Ten wysiłek przekonania innych może się powieść lub nie, ale z pewnością powiedzie się wobec nas samych — to znaczy, utwierdzimy się jeszcze bardziej w naszych ideach i działaniach. Usiłując przekonać innych, w rezultacie przekonujemy samych siebie.

Wczorajszy autorytet jest tak samo niszczący jak autorytet sprzed tysiąca lat. Autorytet mojej własnej przeszłości jest tak samo niszczący jak autorytet tysiąca nauczycieli. Nie pozwala mi się otworzyć na nowe doświadczenia, aby moje życie mogło iść do przodu. Muszę się uwolnić nawet od samego siebie, jeśli chcę dalej iść ścieżką życia, ujrzeć nowe horyzonty i wspiąć się na nowe szczyty.

WilanówLas jest święty i tajemniczy. Chodzenie po nim uzdrawia, oczyszcza głowę z „miastowych”, rodzinnych, obco-krajowych, depresyjnych myśli. Nie jest możliwa zmiana w zewnętrznym świecie bez „przemeblowania i zmiany” własnego świata myśli. Warto utożsamić się z najwyższą swoją Istotą i z tej „pozycji” dokonać odpowiednich zmian. Zmieniając świat myśli, zmienić świat zewnętrzny.

Łazienki Królewskie

Stara opowieść o mulle Nasruddinie głosi, że pewnego razu został on napadnięty przez dzieci z wioski, które wymyślały mu i w końcu zaczęły rzucać w niego kamieniami. Ponieważ dzieci było dużo, a on nie był zbyt silny, musiał szybko wymyślić jakieś wyjście z sytuacji. Nagle wpadł na pewien pomysł. „Czy wiecie — krzyknął do dzieci — co dzisiaj za dzień?” „Nie — odparły — i nic nas to nie obchodzi, ponieważ ty tylko chcesz się od nas uwolnić dzięki jakiejś swojej sztuczce”. „Sztuczka czy nie — odparł — ale dzisiaj są urodziny króla i rozdaje on za darmo jedzenie i słodycze każdemu, kto przyjdzie do niego do pałacu”. Potem zaczął opisywać jedzenie i słodycze z takimi szczegółami, że dzieci jak szalone popędziły do pałacu. Mułła ujrzał, jak znikają za narożnikiem. Nagle zawahał się, z pośpiechem zakasał tunikę i zaczął biec w tym samym kierunku. „Lepiej pójdę i sam sprawdzę — wymruczał biegnąc — być może jest w tym jednak jakaś prawda”. Żarliwość jego własnego opisu sprawiła, że sam za nimi popędził.

Ciąg dalszy art: https://marcinsznajder.wordpress.com

Wilanów

Łazienki Królewskie

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 17 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: