W objęciach kochanki…

W objęciach kochanki…

…Jest szesnasty lutego 1899 roku. Współpracownicy prezydenta Francji Féliksa Faure’a słyszą krzyki dobiegające z „niebieskiego salonu” w Pałacu Elizejskim. Biegną na miejsce i widzą, że prezydent leży na sofie, w samej flanelowej koszuli, i charczy, z dłonią zaciśniętą na włosach kochanki, Marguerite Steinheil.

To właśnie ona, na wpół rozebrana, wzywała pomocy. Teraz trzeba ją uwolnić z uścisku, odcinając garść  włosów. Młoda kobieta ubiera się i wybiega tak szybko, że z siedziby głowy państwa zapomina zabrać gorsetu.

Prezydent pada ofiarą incydentu mózgowo-naczyniowego (udaru mózgu) i kilka godzin później umiera… Miał 58 lat…

Sprawa znalazła się na językach wszystkich i stała się inspiracją dla kilku piosenek, a także dla słynnego powiedzenia Georgesa Clemenceau:Chciał żyć jak Cezar, umarł jak Pompejusz. Natomiast kochanka zyskała przydomek „pompy pogrzebowej”…

Miłość groźna dla serca

Według różnych szacunków od 0,6% do 1,7% śmiertelnych ataków serca ma miejsce w czasie stosunku seksualnego, a ofiarą przeważnie padają mężczyźni.

A najbardziej rzuca się w oczy to, że 75% zmarłych w ten sposób mężczyzn uprawiało akurat miłość poza małżeństwem, co niewątpliwie czyni taką śmierć jeszcze bardziej kłopotliwą…

Jak sobie zagwarantować, że nie spotka Cię coś takiego?

Po pierwsze, pamiętaj o umiarkowanej i regularnej aktywności fizycznej. Akty miłosne niekoniecznie wymagają olimpijskiej formy, ale zarówno mężczyznom, jak i kobietom tętno przyspiesza, a ciśnienie tętnicze wzrasta tak samo jak przy wchodzeniu na drugie piętro lub podczas szybkiego marszu.

Przed upojną nocą powinieneś odpocząć. Staraj się też wcześniej nie nadużywać jedzenia ani alkoholu, bo to sprzyja takim wypadkom. Ponadto oczywiście unikaj pozycji, które utrudniają oddychanie.

Znacznie korzystniejsze dla zdrowia jest też wystrzeganie się nowych partnerek w niecodziennym otoczeniu – taka sytuacja wywołuje niekontrolowane dodatkowe uczucie podniecenia.

Ogólnie rzecz ujmując, dobrze jest lepiej poznać i opanować seksualność – swoją własną, jak i partnerki. To oszczędzi Ci stresu i obaw, że „nie staniesz na wysokości zadania”.

W razie wątpliwości

Jeśli wątpisz w swoją formę fizyczną, możesz zrobić u lekarza EKG wysiłkowe. To badanie dostarczy informacji o czynności Twojego serca w czasie wysiłku fizycznego, od lekkiego do umiarkowanego. Jeśli nie masz objawów zapowiadających lub wskazujących na chorobę takich jak dusznica bolesna, duszności, nieregularna praca serca (arytmia) lub obniżenie tętna (a w rezultacie niedociśnienie), i badanie wypadło pomyślnie, to po zasięgnięciu porady lekarza możesz wrócić do współżycia.

Jeśli badanie wykaże jednak nieprawidłowości, możesz przejść program readaptacji serca. Zaleca się go osobom po zawale – ćwiczenia rozpoczynają zwykle tydzień później. Program zwiększa fizyczną wydolność organizmu i łagodzi nagły skok tętna występujący w czasie orgazmu.

Prawda o nieszczęsnym prezydencie

Według zapisków z tamtych lat prezydent Félix Faure zmarł na udar mózgu. W tej przypadłości zapycha się jedna z tętnic mózgowych, co odcina dopływ tlenu do mózgu i prowadzi do zgonu w ciągu kilku godzin.

Ale udaru nie mógł spowodować sam akt miłosny. Félix Faure rzekomo wcześniej przyjął często używany w tamtych czasach silny afrodyzjak: proszek pochodzący od pewnego zielonego chrząszcza – majki lekarskiej. Owad, nazywany też pryszczlem lekarskim, pochodzi z południowej Europy i należy do rodziny oleicowatych.

Majka lekarska i wytwarzana przez nią substancja mają tak niezwykłe właściwości, że zainspirował się nią pisarz Roald Dahl (autor „Charliego i fabryki czekolady”) w powieści „Wuj Oswald”. Autor opowiada, jak jego wujek zbił fortunę, sprzedając proszek z „majki sudańskiej”:

Zwykła  mucha  hiszpańska  występuje  w  Hiszpanii  i  południowych Włoszech. Ta, o której mówię, to mucha sudańską i choć należy do tej samej rodziny, różni się od tamtej jak dzień od nocy. Reakcja po zażyciu tego maleńkiego sudańskiego żuczka jest wyjątkowo drastyczna, tak że nawet małe jego dawki są niebezpieczne.

„Wuj Oswald”,KAW, Warszawa 1989, przeł. Andrzej Grabowski

W świecie powieści odkryto, że proszek zaczyna działać po dokładnie 9 minutach od przyjęcia. Po tym czasie człowiek, który spróbował specyfiku, zostaje na minutę sparaliżowany – dosłownie tkwi w miejscu. Następnie odczuwa pieczenie w kroczu połączone z erekcją i wpada w szał. Nie jest w stanie kontrolować pożądania ani w żaden sposób opanować erekcji.

„Majka sudańska” jest wprawdzie zmyślona, ale majka lekarska jak najbardziej istnieje.

Już w starożytności proszek zrobiony z majki lekarskiej uznawany był za stymulator erekcji. Daje oczekiwany efekt, ale absolutnie nie należy go próbować – taka erekcja jest patologicznym skutkiem zapalenia układu moczowego. Towarzyszy jej krwiomocz, wymioty i bóle podbrzusza. Przedawkowanie preparatu może być śmiertelne (wystarczy 50 – 100 mg), i być może właśnie to spotkało prezydenta Féliksa Faure’a.

Jak twierdzi specjalista Yves Cambefort, proszek przede wszystkim podrażnia cewkę moczową, co może faktycznie wywołać silną erekcję i opuchliznę żołędzi. Ale jest to wynik odruchowego pobudzenia, którego przyczyną jest stan zapalny śluzówek układu moczowego.

Markiz de Sade w trakcie swoich podbojów dawał partnerkom cukierki anyżowe obtoczone w proszku z majki lekarskiej. W efekcie zabił cztery kobiety i trafił do więzienia za otrucie.

Podsumowując – bardzo mi przykro, ale muszę życzliwie odradzić wszelkie eksperymenty z proszkiem z majki…

Życzę zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 17 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: