Wewnętrzne podróże

Wewnętrzne podróże

cd Wewnętrzne rozmowy

http://www.eioba.pl/a/4jme/wewnetrzne-rozmowy

„Spotkałem” w sobie Starca:

– To nie jest jedyny świat – powiedział, wskazując szerokim gestem ręki cały horyzont.
– To nie jest jedyny czas – i wycelował palcem w zegarek.
– To nie jest jedyne życie – i pokazał na siebie, na mnie, na psa i na wszystko, co nas otaczało.
Umilkł na chwilę, jakby chciał mi dać czas na refleksję.
– A to nie jest jedyna świadomość. – Dotknął  piersi i zakończył: – To, co jest na zewnątrz, jest także w środku; a tego, czego nie ma w środku, nie ma nigdzie.
Potem, jakby dla rozładowania atmosfery, wybuchnął gromkim śmiechem i  dodał:

Dlatego podróżowanie niczemu nie służy. Jeśli ktoś nie ma nic w środku, nie znajdzie też nic na zewnątrz. Daremnie szukać po świecie czegoś, czego nie można odnaleźć w sobie. Uderzyło to mnie. Miał rację.”

Obrazy – akryl (Księżyc, Słońce)

Wewnętrzne podróże

Wyjęta z zakamarków szuflady podczas wiosennych porządków  trafiła na mój stół. (zeskanowałem jej treść – umieściłem poniżej w art.)

Martin – fizyk jądrowy z Kanady – zmienił całe swoje życie. Poszukiwanie Iskry Stwórcy w sobie (Jądra) okazało się dla niego  fascynującą życiową podróżą.. Poznał wspaniałych ludzi na Hawajskich Wyspach. Odkrywa ich tajemnicze możliwości psychiczne. Jeździ po świecie i opowiada o nich.

Wprowadzenie (Wikipedia):

„W ramach Huny istnieje rodzaj systemu opisowej psychologii człowieka, który przypomina psychoanalizę. Zgodnie z jego założeniami człowiek składa się z ku (serce, ciało, podświadomość), lono (umysł lub świadomość) i kane (duch lub Nad-świadomość), a Huna uczy człowieka jak zachować harmonię między nimi.

Kahuni używali magii do widzenia na odległość, uzdrawiania, chodzenia po ogniu i lawie, wskrzeszania zmarłych, przewidywania i zmieniania przyszłości, jeżeli była zła, czytania w myślach, kontrolowania pogody i zwierząt, itp.

„Huna” w języku hawajskim znaczy „tajemnica”. Zgodnie z opinią niektórych antropologów, specjalistów od kultury hawajskiej słowo to nie było przez samych etnicznych Hawajczyków używane jako nazwa ich religii. Wywodzi się ono prawdopodobnie od słowa „kahuna”, którym Hawajczycy określali osoby posiadające znajomość jakiejś ważnej „tajemnicy”. Słowo kahuna oznaczało strażnika tajemnicy („ka” – strażnik, „huna” – tajemnica). Do osób nazywanych „kahuna” zaliczano znachorów, osoby duchowne, sędziów, a nawet budowniczych łodzi, gdyż według dawnych Hawajczyków do wykonywania pewnych czynności należało posiadać umiejętność gromadzenia i kierowania pewną „mocą duchową” czy „psychiczną” określaną jako mana. Według Longa mana to energia życiowa, podobna do energii określanej w Chinach jako qi.

Uzdrawiająca modlitwa według Huny

Przez serię głębokich oddechów gromadzi się energię, którą podświadomość wraz z obrazem, np. zdrowej części ciała, przesyła do Ojca, określanego jako Nad-świadomość i znajdującego się w siódmej czakrze.


Podróże astralne, podróże w czasie i widzenie na odległość – Jim Fallon
Mistycy i szamani od wieków porzucają swoje fizyczne ciała, aby poznawać wyższe poziomy świadomości w światach astralnych. Wiele osób miało okazję zobaczyć je w snach, chorobie czy podczas spontanicznego przebudzenia. Podróż astralna czy projekcja astralna jest zmianą punktu odniesienia lub przejściem z jednego stanu świadomości w drugi. Wymaga ona zmiany punktu odniesienia, tak jak ma to miejsce w teorii względności Einsteina. Wiele obserwacji zmienia się poprzez zmianę postrzegania lub punktu odniesienia obserwacji. Jest to właśnie przeniesienie „ciała energetycznego” na inne poziomy świadomości i powrót z zachowaniem pamięci o wszystkim, co miało tam miejsce. Projekcja astralna jest faktycznie bilokacją ciała fizycznego pozostającego w jednym i ciała energetycznego w drugim miejscu. Różnica polega na tym, że świadomość tego pierwszego jest przenoszona do ciała energetycznego. Kiedy ciało energetyczne powraca, podróż zostaje zapamiętana na poziomie odpowiednim do stopnia ciągłości świadomości, który dana osoba zdołała wypracować. Podróż astralna służy pozyskiwaniu wiedzy.

Podróż w czasie i przestrzeni:
Ka Waena Iho (Wewnętrzny ogród). Postępuj zgodnie z instrukcjami, które Serge Kahili King zamieścił w książce Szaman miejski: „Wyobraź sobie wewnętrzny ogród ze wszystkim, co tylko pragniesz, aby zwiększyć poziom energii.”

Istnieje również „poziom średni”. Jest to duchowy wymiar naszego świata fizycznego. To tam indiańscy tropiciele wkraczali, aby dostrzec teren, w celu polowań lub ochrony plemienia. Podróż astralna w świecie pośrednim odbywa się w czasie teraźniejszym. Możesz po prostu wejść do swojego wewnętrznego ogrodu, zobaczyć rozciągającą się przed Tobą ścieżkę i ruszyć nią z czystymi intencjami, pamiętając o celu. Inny sposób to podążyć wspomnianą ścieżką, przejść przez portal obracając się w prawo, tak jakby przechodziło się przez drzwi i skręcić w prawo, aby kontynuować podróż.

Inne określenie podróży astralnej – widzenie na odległość, to kwestia mentalnej projekcji innej osoby lub odległego miejsca i obserwacja wewnętrznym okiem, co dzieje się w danym miejscu, co robi dana osoba i/lub poznanie szczegółów związanych z odległym miejscem. Twoja mentalna świadomość poszerza się aż do tego miejsca.

Aby doświadczyć widzenia na odległość:
Będąc zrelaksowanym i spokojnym w swoim ogrodzie, rozpocznij wizualizację osoby, którą chciałbyś zobaczyć (lub miejsca). Uchwyć w umyśle jej istotę – jak wygląda, jak się porusza, jak brzmi jej głos – wszystko. Następnie, jeśli chcesz połączenia, przechodząc przez drzwi portalu powiedz,„Chcę teraz postrzegać informacje o tym, gdzie obiekt się znajduje (osoba lub miejsce), co robi, co czuje, etc.” Bądź otwarty na wszystko, co się pojawia – każdą myśl, uczucie i emocje. Aby wrócić, idź ponownie do portalu, przejdź przez niego, skręcając w lewo – w ten sposób znów znajdziesz się w swoim ogrodzie.

Kolejną metodą jest wyobrażenie sobie, że wewnętrzny ogród powoli zmienia się i staje się dokładnie taki, jak miejsce, do którego chcesz się udać, lub krajobraz zmienia się w zależności kim jest osoba, którą chcesz odwiedzić i gdzie przebywa.

Inną metodą, z której można skorzystać podczas podróży w czasie jest Maszyna Czasu. Wyobraź sobie, że Twoja lewa dłoń jest tarczą zegara ze wskaźnikiem daty. Następnie palcem wskazującym w wyobraźni ustaw na tym zegarze odpowiedni czas i datę, przyjmując jeden obrót palcem wskazującym prawej ręki jako jedną jednostkę czasu. Przykładowo, aby przekręcić zegar o 10 jednostek czasu, obróć tarczę zegara 10 razy zgodnie z ruchem wskazówek. Aby przesunąć czas o 10 jednostek wstecz, obróć tarczę 10 razy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara.

Inne podróże:
Lanikeha (Wyższy świat). Aby wejść tam z wewnętrznego ogrodu, przejdź przez otwór w niebie, wejdź na górę lub po prostu unieś się w górę do wejścia. W książce Szaman miejski Serge Kahili King pisze, że celem tej podróży jest nauka i słuchanie duchów natury. Jest to zwykle przyszłość, duchy-przewodnicy, naprawa przeznaczenia i samodzielne kształtowanie własnej przyszłości. Wróć do ogrodu, przechodząc przez portal i schodząc w dół.

Milu (Świat podziemny). Ze swojego wewnętrznego ogrodu, zejdź pod powierzchnię ziemi, idź podziemnymi tunelami, mijając jaskinie, kamienne schody etc., aż osiągniesz wejście do świata podziemnego. Dr. King twierdzi w książce Szaman miejski, że niższy świat jest wykorzystywany w celu uzdrawiania symboli poważnych problemów. Zwykle jest to przeszłość, zwierzęta mocy i naprawa duszy. Wróć do wewnętrznego ogrodu, wspinając się do góry na powierzchnię.

Bali Hai (Miejsce spotkań). Z wewnętrznego ogrodu udaj się na wyspę, gdzie możesz komunikować się z duchami innych osób lub uzdrawiać je, o czym Serge Kahili King mówi w książce Szaman miejski. Aby odbyć tę podróż, przejdź ścieżką z wewnętrznego ogrodu na brzeg lub plażę. Gdzieś daleko znajduje się wyspa, na którą płyniesz wpław lub używając łodzi. Po dopłynięciu do wyspy, zbadaj ją. Wróć do wewnętrznego ogrodu, płynąc z powrotem łódką do brzegu plaży znajdującej się w ogrodzie.

Jim Fallon

Tłumaczenie – Radosław Aleksanderek,

Na fotkach obrazy „kule” 70 x 100cm akryl – mogą służyć jako „bramy” do wewnętrznych podróży. Dodałem też kilka fotek z miejsc , które można odwiedzić podczas „wewnętrznej podróży” . Zapraszam Serdecznie… rzecz jasna na początek z przymrużeniem oka… Osobiście bardzo często (mieszkając w Dużym Mieście) o świcie „ląduje”na pomoście jeziora i wpatruje się w wschód Słońca.

Dla Noemi fotki do wewnętrznych podróży – w podzięce za przyjaźń

Filretki (dolina Biebrzy)

Wełnianka (Puszcza Augustowska)

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 17 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: