Wielka Pomyłka

Wielka Pomyłka

Stworzeni jesteśmy przez, jak kto woli: Naturę, Kosmos, Stwórcę, Boga – Tajemnicę. Potężna Moc nas stworzyła, i jest dla większości z nas oczywistością, że dała nam oprócz wolnej woli, wszystko to co potrzebne do szczęśliwego życia. I cóż z tego wynikło?

Najpierw przez lata nasze ciało  niszczymy złym sposobem życia: brakiem ruchu, fatalnym odżywianiem i przyzwyczajeniami, kiepskimi uczuciami, krytycznymi, nienawistnymi i zazdrosnymi myślami a gdy już cierpimy i chorujemy, zamiast uwierzyć w swojego Najlepszego Wewnętrznego Uzdrowiciela, Najlepszą Wewnętrzna  Aptekę i Najlepszego Wewnętrznego Mędrca udajemy się po pomoc do „fachowców” i gdzie trafiamy? I do kogo?

Oto co napisała na ten temat Noemi: (dziękuję z całego serca  za ten poniższy komentarz – bo to szczere aż do bólu wyznanie i wielka odwaga pracownika służby zdrowia)

http://www.eioba.pl/a/4njn/fabryka-chorych

„Już Kochanowski pisał „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Nie doceniamy zdrowia do czasu. Pobyt w szpitalu to zazwyczaj mało przyjemna przygoda. Wiadomo: choroby, diagnozy, zabiegi, a wszystko to w otoczeniu równie lub jeszcze bardziej chorych, jęczących i narzekających na swoje bolączki pacjentów i sfrustrowany lub obojętny szpitalny personel. Dobowa stawka żywieniowa na pacjenta wynosi od 8 do 11 zł, w tej sytuacji pacjent otrzymuje najtańsze posiłki, o mocno wątpliwych wartościach odżywczych. Oczekiwania szpitalnych menadżerów sprowadzają się do kilku punktów: leczyć szybko i jak najtaniej, bo szpital funkcjonuje na zasadach przedsiębiorstwa, które musi się finansowo bilansować. I jeszcze po drodze NFZ, który płaci za standardowe, uśrednione leczenie w danej jednostce chorobowej. Leczenie metodami niekonwencjalnymi w placówkach publicznych grozi naganą lub odebraniem prawa wykonywania zawodu przez Izby Lekarskie. Takie są realia polskiej służby zdrowia. Określenie „fabryka chorych” jest rzeczywiście bardzo trafne.Trudno zachować zdrowie prowadząc przez lata rabunkową gospodarkę na własnym organizmie. Sami więc tworzymy wszystkie swoje choroby, a ciało jest lustrzanym odbiciem naszych myśli i przekonań. Dobry stan zdrowia oznacza stały i wysoki poziom czystej energii, równowagę emocjonalną, jasność umysłu, odporność na choroby zakaźne, umiejętność obrony przed nowotworami i chorobami układu krążenia, co w rezultacie prowadzi do spowolnienia procesu starzenia i długiego życia. Od wielu lat szerzona jest iluzja, że w dziedzinie zdrowia możemy zrobić wszystko, że z każdą przypadłością można pójść do lekarza, a ten znajdzie lek na prawie każdą chorobę. Dzisiaj wielkim niebezpieczeństwem, największym złem, jest fakt zakorzeniania się i utrwalania w świadomości ludzkiej stereotypu, że tabletka jest dobra na wszystko. Tabletka ma zastąpić czystą wodę, wyrugować zanieczyszczenia, spaliny, użyźnić glebę, obronić przed smogiem elektromagnetycznym, stresem, ma odżywić, oczyścić i zregenerować organizm. Człowiek oduczył się odpowiedzialności za swoje zdrowie.” (Noemi)

Zapanować nad emocjami i umysłem
To, co widzisz jako strukturę fizyczną o wielkiej gęstości, zwaną ciałem, podlegającą chorobom, starzeniu się i umieraniu, w ostatecznym rozrachunku nie jest rzeczywiste – nie jest tobą, lecz tylko fałszywym obrazem twojej rzeczywistej istoty, której nie dotyczą narodziny ani śmierć. Obraz ów powstaje za sprawą ograniczeń twojego umysłu, ten bowiem, utraciwszy łączność z Istnieniem, stwarza ciało jako dowód rzekomej słuszności swojej wiary w odrębność, chcąc przez to zarazem uprawomocnić własny lęk.

Nie odwracaj się jednak od ciała, bo ten symbol nietrwałości, skrępowania i śmierci, który postrzegasz jako złudny twór własnego umysłu, skrywa w sobie całą wspaniałość twojej prawdziwej i nieśmiertelnej istoty. Nie szukaj Prawdy nigdzie indziej, ponieważ odnajdziesz ją jedynie we własnym ciele. Nie walcz z ciałem, bo walczysz wtedy z prawdziwym sobą.

Ciało, które możesz zobaczyć, którego możesz dotknąć, stanowi zaledwie cienką, złudną przesłonę. Głębiej zaś tkwi niewidzialne ciało wewnętrzne – Brama Istnienia Życia Nieprzejawionego. Poprzez ciało wewnętrzne jesteś nierozerwalnie związany z nieprzejawionym – Jednym Życiem – nigdy nie narodzonym, nieśmiertelnym, wiecznie obecnym. Poprzez ciało wewnętrzne trwasz w wiecznej jedności ze Stwórcą, Kosmosem, Bogiem.

Zakorzeń się głęboko w sobie. Kluczem do wszystkiego jest stała łączność z własnym ciałem wewnętrznym – i to, żeby w każdej chwili je czuć. Dzięki temu twoje życie szybko nabiera głębi i zaczyna się zmieniać. Im więcej świadomości kierujesz w ciało wewnętrzne, tym wyższą częstotliwość osiąga jego wibracja: to tak jak ze światłem, które tym silniej świeci, im bardziej podkręcisz regulator, zwiększając dopływ elektryczności. Na wyższym poziomie energii nie ma już do ciebie dostępu nic negatywnego, zaczynasz więc ściągać ku sobie nowe sytuacje, odzwierciedlające ową wyższą częstotliwość.

Jeśli postarasz się możliwie najbardziej skupić uwagę w ciele, zakotwiczysz się w teraźniejszości. Nie zagubisz się ani w świecie zewnętrznym, ani we własnym umyśle.

Myśli i emocje, lęki i pragnienia mogą jeszcze czasem się pojawiać, ale już tobą nie zawładną.

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 17 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: