Zło – Bez tytułu…

Zło – Bez tytułu…

Będąc pod wrażeniem artykułu Janusza.D (Seta) http://www.eioba.pl/a/4i61/-bez-tytulu

“Tylko na nas spójrzcie.
Wszystko jest na wspak,
wszystko jest do góry nogami.
Lekarze niszczą zdrowie,
prawnicy niszczą sprawiedliwość,
uniwersytety niszczą wiedzę,
rządy niszczą wolność,
główne media niszczą informacje
a religie niszczą duchowość.”

Michael Ellner:

„W aśramie Krishna Prem miał uczniów. Był tam też duży pies tybetański, którego nocą nigdy nie zostawiano na zewnątrz,
ponieważ lampart miał zwyczaj robić obchód aśramu i zatrzymywać się, żeby popatrzeć przez wielkie okno. Drapieżnik ryczał,
pies szczekał i wszyscy musieli wstawać z łóżek i wrzeszczeć, żeby odpędzić intruza. Każdej nocy ta sama muzyka i nikt nie był
już w stanie spać. Spróbuję coś z tym zrobić – powiedział Krishna Prem. Poszedł do świątyni i pozostał tam przez dziesięć
minut.Owej nocy lampart się nie pokazał. Następnej też nie, ani kolejnej. Zniknął. Ale co ty zrobiłeś? – zapytał jeden z uczniów.
Nic nie zrobiłem – odparł Krishna Prem. – Porozmawiałem tylko w świątyni z NIM i powiedziałem: „Twój lampart przeszkadza
Twojemu psu”.

Psychika jest wszędzie, a my, lampart, pies jesteśmy wewnątrz niej. Negowanie tego oznacza ślepotę, chęć
pozostania w ciemności.”

T.Terzani

PS Psychika – „Kosmiczna Świadomość” jest wszędzie , a my ludzie na wielu poziomach rozwoju (włączając „psychopatów” i zabójców) jesteśmy wewnątrz niej i zgadzam się z T.Terzanim. „Negowanie tego oznacza ślepotę, chęć pozostania w ciemności.”

Dlatego do artykułu Janusza D. (Seta) dodałem taki komentarz:

Masz rację. Nie dość, że nie wyleczonego „Złego” wypuszcza się na wolność to jednocześnie „pobudza się” naród (wielu ludzi) do lęków przed nim i słania do niego nienawistnych, lękliwych myśli. Nie ma takiej osoby, nawet podejrzewam i świętego, który z taką „aurą” nienawistnych przysłanych mu myśli (ciało mentalne) dał by sobie radę. Zdarza się, że jedna nienawistna myśl wysłana do potencjalnego zabójcy przechyla szale i on popełnia zbrodnie, którą by bez tej myśli nie popełnił. Dziwny ten świat… pogrążony w duchowym niedorozwoju i egoizmie władzy. (politycy, opiniodawcy, media)

*******************************

„Gdy odchodzimy z tego życia, nie zabieramy ze sobą swoich związków międzyludzkich, samochodu, konta bankowego lub pracy. Jedyną rzeczą, którą zabieramy, jest umiejętność kochania!
Nie znajdujemy się tutaj, żeby zadowalać innych ludzi lub żeby żyć tak, jak oni sobie tego życzą. Możemy jedynie żyć tak, jak nam to odpowiada i kroczyć własna drogą. Przybyliśmy tu, żeby nasze życie było spełnione i żebyśmy wyrażali miłość na najgłębszym poziomie. Znajdujemy się tutaj, żeby się uczyć i rozwijać i żeby otrzymywać i dawać współczucie i zrozumienie.
Wszelkie związki są ważne, gdyż odzwierciedlają nasz stosunek do samych siebie. Jeżeli ciągle obarczasz siebie winą za wszystko, co ci się nie udaje, lub nieustannie uważasz się za osobę poszkodowaną, natrafisz zawsze na taki związek, który wzmocni to przekonanie.
Rodzicom, którzy kochają siebie, łatwiej będzie nauczyć dzieci, aby też darzyły siebie miłością. Gdy jesteśmy w zgodzie ze sobą, przez dawanie przykładu łatwiej będzie nam wpoić dzieciom poczucie własnej wartości. Im więcej będziemy pracowali nad odczuwaniem miłości do samego siebie, tym łatwiej nasze dzieci docenią jej wartość.
Jeżeli Twoje życie wypełnione jest miłością i radością, nie słuchaj nieszczęśliwej, samotnej osoby, która mówi Ci, jak żyć. Jeżeli w Twoim życiu niczego nie brakuje, nie słuchaj osób, które nie umieją sprostać własnym kłopotom, a jednak udzielają porad.

 Wraz ze zrozumieniem przychodzi przebaczenie, a wraz z przebaczeniem miłość. Gdy dotrzemy do punktu, w którym będziemy mogli przebaczyć naszym rodzicom i kochać ich, znajdziemy się na prostej drodze do tego, by cieszyć się harmonijnymi stosunkami z wszystkimi ludźmi, z którymi stykamy się w życiu.

Gdy szczerze siebie kochamy, wszystko układa się po naszej myśli., napotykamy „zielone światła” i „miejsca do parkowania”. Pomyślność towarzyszy nam w drobnych i dużych sprawach i życie staje się wspanialsze. Wstajemy rano w dobrym nastroju i dzień upływa nam cudownie.

Nie możemy tak naprawdę pokochać drugiej osoby, dopóki w nas samych nie narodzi się miłość. Miłość do siebie jest najpiękniejszym darem, jaki możemy sobie ofiarować. Jeżeli bowiem kochamy siebie takimi, jakimi jesteśmy, nie skrzywdzimy ani siebie, ani nikogo innego.

W każdym z nas istnieje Moc, która z miłością może pokierować nas ku doskonałemu zdrowiu, harmonii z otoczeniem, wspaniałej karierze i sprowadzić na nas pomyślność wszelkiego rodzaju. Żeby te wszystkie rzeczy osiągnąć, musimy najpierw uwierzyć, że są one możliwe.

Jeżeli zauważyłeś, że masz zwyczaj tworzenia w umyśle negatywnych scenariuszy, zastanów się, czym chciałbyś je zastąpić. Może to być piękny widok, zachód słońca, kwiaty, sport lub cokolwiek, co kochasz. Użyj tego wyobrażenia jako sposobu ucieczki za każdym razem, gdy zdajesz sobie sprawę, że tworzysz przerażające Cię myśli.”

Louise Hay

A to ciekawe

https://www.youtube.com/watch?v=j94cCrE6Xh0

 

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 17 listopada 2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: