Omijaj szpitale… maluj obrazy


Omijaj szpitale… maluj obrazy

Kilka lat temu (po moim wpisie na Eioba) Mistrz Świstak przysłał mi obszerną „instrukcję” jak się maluje obrazy. Z serca jestem mu za to wdzięczny ..

Ryzyko, że umrzesz na chorobę związaną z Twoim stylem życia, wynikającą ze sposobu odżywiania się, palenia tytoniu lub braku aktywności fizycznej, wynosi aż 3 do 5. Tak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ale masz aż 80% szans, aby uniknąć tych chorób, podejmując proste środki zaradcze, prawdopodobnie nieznane Twojemu lekarzowi.

 NA EMERYTURZE

Postanowiłem malować obrazy i zająć się fotografią przyrody. Gdy się maluje, fotografuje w plenerze, człowiek zapomina o bożym świecie a raczej jego „ciemnych stronach” ,smutkach, konfliktach etc.

Żyć i nie umierać…

 W życiu liczy się PASJA. Szczęśliwi Ci, którzy nie liczą godzin przy pracy, którą kochają. Nie mam czasu na szpitale, apteki, lekarstwa i marudzenie, że „coś” boli. Być sobie sterem i okrętem to wspaniałe wyzwanie kiedy umie się ugotować kasze, ryż i zrobić zakupy jedzeniowe w wiejskim sklepiku.  Konieczne jest wtedy – ograniczone do minimum potrzeby a częste głodówki to najlepsze lekarstwa jakie znam.

Więc;

 1. Pasja

2. Styl życia – minimum potrzeb

3. Częste głodówki

4. Rano jabłko i kawka i Tai Chi (kocie przeciąganie się i obroty)

5.Przyjaciele

6. Spacery po lesie z kijaszkami i… jazda rowerem po leśnych ścieżkach

Oczywiscie jestem AMATOREM. Namalowałem ich już około setki – obrazy. Większość obrazów ma wymiary 100 x 70 cm. Maluje akrylowymi farbami. Dużo się nauczyłem…  i jestem przekonany, ze to zajęcie jest znakomite dla ciała i ducha.. troszkę gorsze dla kieszeni. Kłaniając się nisko Świstakowe, teraz szukam (na Eioba też) Mistrza od Muzyki:. Kupiłem dość dobre chyba pianino cyfrowe Yamaha DGX -650, koncertową gitarę a w spadku od Taty dostałem skrzypce. Komponowanie muzyki … to dla mnie wyzwanie na „bardzo dojrzałe lata życia” . Szukam i czekam… puk.. puk…Jest tam Mistrz Kompozytor? ..

Dla Strażaków Ochotników w Płaskiej – św. Florian

 Co widać w chmurkach

Warte przemyślenia…

Pacjent dla szpitala czy szpital dla pacjenta?

System szpitalny został skonstruowany nie z myślą o dobru i bezpieczeństwie chorych, lecz dla zapewnienia skutecznej organizacji poszczególnych oddziałów, dla wygody lekarzy i personelu medycznego oraz z uwagi na coraz bardziej skomplikowane wymogi praktyczne i ograniczenia finansowe związane z konsultacjami wielodyscyplinarnymi i ich narzędziami technologicznymi (blok operacyjny, obrazowanie medyczne, badania biologiczne).

Stąd niejednokrotnie odnosi się wrażenie, że szpitale nie są po to, by służyć pacjentom, lecz, że to pacjenci mają się podporządkować szpitalnym prawom. Wynika to z rytmu pracy personelu, harmonogramów, przerw. To pacjent musi budzić się o szóstej rano, aby zmierzyć temperaturę albo czekać godzinami na korytarzu na zwolnienie się tomografu. Odwiedzając niejednokrotnie hospitalizowane osoby, zauważyłem, że ich uczucie znużenia i przygnębienia rośnie wraz z czasem spędzanym w szpitalu do tego stopnia, że stan ten zaczyna stanowić zagrożenie dla zdrowia. Konieczne staje się jak najszybsze wyciągnięcie ich stamtąd, aby mogły znów stanąć na nogi… w swoim własnym domu.

Okna szpitali często pozostają dzisiaj zamknięte, co między innymi ma zapobiegać samobójstwom, podczas gdy świeże powietrze z zewnątrz jest tak przyjemne i niezbędne dla chorych, zamkniętych w pokoju przez wiele dni, tygodni, a czasem nawet miesięcy. Dyrekcja chyba nie zdaje sobie sprawy, że jest to okrutne traktowanie chorych.

Reklamy

About Sznajder Marcin

Certain man chose several books in the library. He asked the librarian near their receipt how many time would take him reading all. The librarian burst out laughing and said that the gathering counted the thousands of books and the hundred of lives it was enough not on reading all. That man gave up the ones several who he chose, and said then. Some different way has to exist. Marcin - Stuntman and the consultant, the operator of under-water pictures and II the director of films. Graduate of The department Electronics Engineering college of Varsovian.

Posted on 26 Maj 2017, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: